Zpět na » Premier League » Newcastle mění majitele. Klub kupuje Amanda Staveley a její PCP Capital Partners

Premier League - Newcastle mění majitele. Klub kupuje Amanda Staveley a její PCP Capital Partners

Newcastle mění majitele. Klub kupuje Amanda Staveley a její PCP Capital Partners © nufcblog.co.uk, fotbalportal.cz - Amanda Staveley kupuje Newcastle

0

Líbilo se

15.04. - Mike Ashley, kterému mnozí fanoušci Newcastlu nemohou přijít na jméno, již brzy s velkou pravděpodobností nebude majitelem Magpies. Klub ze severu Anglie totiž za částku okolo 300 miliónů liber kupuje anglická podnikatelka Amanda Staveley a její PCP Capital Partners. Plánují se velké investice do klubu.

Třináctileté vlastnické období Mika Ashleyho pomalu končí. Jednání s prodejem Amandě Staveley a její firmě PCP Capital Partners už jsou v pokročilém stádiu. Ta už souhlasí s koupí. Vše se musí ale dořešit do všech detailů. Mezi Mikem Ashleym a Amandou Staveley probíhaly rozhovory už v roce 2017. Tehdy k dohodě nedošlo.

Nabídka byla 300 miliónů liber, jenomže Mike Ashley chtěl o 40 miliónů liber více. Tentokrát by se měla prodejní cena více blížit právě 300 miliónům liber. Významný dopad na hodnotu klubu měla a má i současná situace a světová pandemie.

Vstupuje do toho také saudský fond PIF, vedený princem Mohammedem bin Salmanem, který bude vlastnit 80 % klubových akcií. Zatímco Amanda Staveley by měla mít 10 %. Očekává se, že právě ona bude hrát v klubu klíčovou roli. Posledních 10 % budou mít miliardářští bratři David a Simon Reubenovi.


Kdo je Amanda Staveley?

Narodila se v Riponu v hrabství Yorkshire v roce 1973. V roce 2011 se provdala za Mehrdada Ghodoussiho, který se narodil v Íránu. Mají syna Alexandera, jenž se narodil v roce 2014. Rodina žije v Dubaji a také v Londýně. Už během roku 2017 byla spatřena na stadionu Newcastlu, kdy jednala o možné koupi. V roce 2008 byla zapojena do jednání, kdy Manchester City kupoval šejk Mansour bin Zayed Al Nahyan. Také byla u neúspěšného pokusu Fenway Sports Group převzít Liverpool. V lednu 2018 se přiblížila nákupu Newcastlu United prostřednictvím své finanční skupiny PCP Capital Partners.


Pokud Premier League dohodu ratifikuje, má se za to, že potenciální kupci vyčlenili pro klub významnou investici.

Mike Ashley ovládá St James´ Park od nákupu většinového podílu v klubu v roce 2007. Newcastle během Ashleyovy vlády dvakrát spadl z Premier League, přičemž jeho příznivci mnohokrát protestovali proti jeho majiteli.

Nákup by byl pro Saúdskou Arábii velkým převratem a dosud největším tahem, protože se zaměřuje na sport a zábavu. Nedávno hostila boj o titul boxerského světového šampiona mezi Anthonym Joshuou a Andym Ruizem v Diriyah Aréně a také ohlásili plány na nové závodiště F1, které v roce 2023 bude hostit Velkou cenu Saúdské Arábie.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

mozna dalsi klub s muslimskyma petrodolarama, ale s anglickym vedenim. a kdyz by se nekdo z vas obtezoval si o te dame neco vygooglit, zjistili by jste ze v branzi uz dela celkem dlouho, celkem uspesne a ma i velmi slusny tym a lidi a odborniky na to, aby klub pozvedla. mimoto dalsi hodnota pro muslimy ohledne ivnestice je i historie klubu, tudiz znacka. oproti tomu co ma ten amik posledni leta jako Newcastle nema co ztratit kdyz to zkusi

HyperioN

Další muslimský paklub. Můžeme očekávat nového trenéra a kolotoč předplacených přestupů. Taky pokutu za FFP. Newcastle je dobrá volba. Mají poměrně nový velkokapacitní stadion, tam není třeba investic. Akademka až na vyjímky stojí za hovno, ale jinak je to pro muslima dobrá investice.

AVSuvorov

....more od kdy vám cigánům vadí mahometáni Smajlík 2 Smajlík 2

TuffGong
Wazz - 16.04. Odpovědět

fašizující bezzubej pologramot z ostravy se opět vyjádřil jako správnej slušnočech...bež radši kácet stromy na koleje ty chacharská špíno nemytá ..heil hnídka

Wazz

Nejsi náhodou buzerant?

AVSuvorov
Wazz - 16.04. Odpovědět

je..jak ti angláni v non plus ultras...všechny ostravský plešky jsou latentí buzeranti..

Wazz

...ani náhodou Smajlík 2 spíš se zeptej toho briketáckého xindlu co se furt vnucuje - wšiváka ten miluje okamuru Smajlík 3 Smajlík 13

TuffGong
Wazz - 17.04. Odpovědět

prej vnucuje..to mě pobavilo špíno..nevšiml jsem si, že by se tě kolega na něco někde ptal hnídko... jedinej kdo se tu aktuálně vnucuje do diskuse po které mu je hovno jseš ty ..a jak jinak než pěkně po flastenecku..heil foldyna

Wazz

....pologramotný incest nikdy svou debilitou nezklame , nauč se číst Smajlík 2 Smajlík 2

TuffGong
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články