Zpět na » Premier League » Conte po EURO skončí na lavičce Itálie – Další náznak toho, že by se měl stát koučem Chelsea

Premier League - Conte po EURO skončí na lavičce Itálie – Další náznak toho, že by se měl stát koučem Chelsea

Conte po EURO skončí na lavičce Itálie – Další náznak toho, že by se měl stát koučem Chelsea © skysports.com, fotbalportal.cz - Conte směřuje do Chelsea

2

Líbilo se

16.03. - Začíná se skutečně vyjasňovat otázka, kdo se stane příštím manažerem Chelsea. Od Guuse Hiddinkem, jenž byl po vyhazovu Mourinha jmenován dočasným koučem, by měl Blues v létě převzít Antonio Conte. Italský trenér potvrdil, že po EURO 2016 skončí u reprezentace Itálie a chce se vrátit k trénování klubu. Vše tak směřuje k tomu, že jeho další štací bude Chelsea.

O tom, že by měl právě Antonio Conte v létě převzít Chelsea už spekuluje dlouho. Italská verze SkySports dokonce v únoru přišla se zprávou, že se očekává pro Conteho tříletý kontrakt, jenž by měl být v nejbližší době podepsán. Nejlépe ještě do konce března.

Antonio Conte aktuálně chystá plán na to, aby byla reprezentace Itálie úspěšná na EURO 2016. Po této akci mu vyprší smlouva. Již dříve bylo naznačeno, že nebude prodloužena. Včera tuto informaci potvrdil Carlo Tavecchio, prezident italské FA, a také sám Antonio Conte.

„V současné době je můj zájem kladen pouze na EURO, kde se budeme snažit o tvrdou práci a obětovat to nejlepší, co bude v našich silách, abychom byli na turnaji úspěšní.“

„Každý, kdo mě zná, ví, že se teď plně soustředím na tento velký turnaj a snažím se pracovat, jak nejlépe umím. Je to pro mě velký závazek. Ovšem cítím, že bych se měl vrátit ke klubovému trénování a mít možnost koučovat hráče každý den.“

„Chtěl bych poděkovat prezidentovi i všem lidem z federace, kteří mě podporovali a podporují v tomto nádherném dobrodružství.“

Prezident Tavecchio dodal:

„Postrádá tréninkové hřiště a možnost dennodenní práce s hráči. To je pochopitelné.“

Prvotní jednání mezi Contem a Chelsea měla mít pozitivní ohlasy. Hovoří se o dlouhodobé smlouvě, což Contemu vyhovuje. Guus Hiddink před nedávnem odmítl, že by v Chelsea prodloužil kontrakt. Šestačtyřicetiletý Conte přezval italskou reprezentaci v srpnu 2014 a postoupil s ní na EURO 2016. S Juventusem vyhrál tři ligové tituly. Conte preferuje tříčlennou obranu.

Conte ovšem za sebou má i problémy. V roce 2012 dostal čtyřměsíční zákaz činnosti, když byl údajně zapletený do skandálu s ovlivňováním výsledků zápasů.

Kvůli tomu stane příští měsíc před soudem, kde se bude projednávat jedno z největších korupčních vyšetřování v Itálii. Uvádí se, že Conte o nekalé činnosti věděl během svého působení v Serii B na lavičce Sieny, ale nenahlásil to. Conte popírá obvinění.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
balmain - 16.03. Odpovědět

Bosák včera říkal, ze uz to je potvrzeny

balmain

Oficiálně ještě ne...

BiggusDickus
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články