Zpět na » Premier League » Jak by Pato zapadl do Chelsea? Může to být pro Blues riziko?

Premier League - Jak by Pato zapadl do Chelsea? Může to být pro Blues riziko?

Jak by Pato zapadl do Chelsea? Může to být pro Blues riziko? © skysports.com, fotbalportal.cz - Co může Pato nabídnout Chelsea?

3

Líbilo se

24.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Podle dostupných informací už existuje ústní dohoda o příchodu Alexandra Pata do londýnské Chelsea. Aktuálně na hrotu Blues pálí jiný rodilý Brazilec, a to Diego Costa. Co klubu ze Stamford Bridge nabídne hráč, který už jednou Evropu oslnil, ale následně se musel uchýlit zpět domů, aby svou kariéru restartoval? Může Chelsea spíše ztratit, nebo získat?

Současný Patův zaměstnavatel, brazilské Corinthians, považuje po Chelsea 11,5 miliónu liber. Ovšem ta zatím nabízí pouze 7,6 miliónu liber. Možností je ještě hostování s následným letním přestupem. Ale co mohou příznivci Blues očekávat od bývalé hvězdy AC Milán?

lsfnPato strávil 5 let v AC Milán (zdroj: skysports.com)

Jaké jsou Patovy přednosti?

Pato by mohl být velmi důležitým hráčem. Jeho schopnosti jsou pro Premier League vhodné. Pokud se podíváme do doby před zraněním v AC Milán, Pata zdobila, kromě techniky, především velká rychlost.

V AC Milán byla jeho hra založena na nábězích za obrannou linii. Míče mu posílal především Andrea Pirlo. Pato se skvěle dokázal orientovat v pokutovém území a neměl problém přejít hráče v souboji jeden na jednoho.

Jaký je jeho aktuální stav?

Z toho, co jsme viděli od Pata v AC Milán, lze usoudit, že má potenciál stát se pro Chelsea velmi dobrou posilou. Vzhledem k tomu, že v poslední sezóně v brazilské lize odehrál 33 zápasů a vstřelil v nich 10 gólů, se dá předpokládat, že je fyzicky fit. Ovšem bude to stačit na Premier League?

flknsPato v dresu Corinthians (zdroj: skysports.com)

Jak každý ví, v Anglii je potřeba být odolný, mít rychlost i sílu, nejen vytříbenou techniku. Zápasy jsou náročné, obránci jsou tvrdí...Úskalí je spousta.

Musíme také vzít v potaz, že liga Brasileirão, stejně jako Copa Libertadores, jsou soutěže, ve kterých je styl týmů založen především na držení míče. Tento je pomalejší, většinou rozhodují souboje jeden na jednoho Často vyhrává mužstvo, které má ve svém středu talentované techniky.

Jak by Pato zapadl do Chelsea?

V herním stylu Chelsea lze vypozorovat něco málo z taktických myšlenek Carla Ancelottiho, který vedl Alexandra Pata v AC Milán v letech 2007 až 2009. V současném kádru má Guus Hiddink Cesca Fábregase, který by mohl plnit stejnou roli jako v AC Milán Andrea Pirlo. Mohl by Patovi posílat míče za obranu a brazilský útočník by mohl využít své rychlosti.

kfsnFábregas by mohl plnit roli Pirla (zdroj: skysports.com)

Diego Costa by mohl mít více volného prostoru. Patovi by pomáhali i Willian, Matič a Oscar. V kádru je hned 5 Patových krajanů - Willian, Oscar, Ramires, Kenedy a Diego Costa, který ale reprezentuje Španělsko.

Může být angažování Pata pro Chelsea rizikem?

Jediné pochybnosti panují ohledně Patovy fyzické kondice. Pokud by zůstal fit, netrpěl by znovu na zranění, tak by mohl do Premier League vnést nový svěží vítr. Pravdou je, že ani finančně by tento přestup pro Chelsea náročný být neměl. Dá se říci, že riziko je poměrně malé, spíše může v Patovi získat, než hodně ztratit.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články