Zpět na » Premier League » Wenger nebude doporučovat Arsenalu svého nástupce

Premier League - Wenger nebude doporučovat Arsenalu svého nástupce

Wenger nebude doporučovat Arsenalu svého nástupce © sportinglife.com - Arséne Wenger

0

Líbilo se

29.03. - Lodivod Arsenalu Arséne Wenger trvá na tom, že po odchodu do důchodu nebude následovat příkladu bývalého manažera Manchesteru United Sira Alexe Fergusona a doporučovat vedení klubu svého nástupce.

64letý manažer Arsenalu, který před týdnem vedl klub z Emirates Stadium ve svém jubilejním tisícím zápase, doposud neprodloužil smlouvu, přestože ta současná mu vyprší už na konci sezony a v médiích se začíná spekulovat o tom, zda vůbec dohodu podepíše.

Wenger ale podobné spekulace popřel a navzdory tomu, že Arsenal s velkou pravděpodobností ani v letošní sezoně nedosáhne na ligový titul, je připraven podepsat v londýnském klubu novou smlouvu.

Francouzský manažer dále prohlásil, že až se rozhodne odejít do důchodu, nebude radit vedení klubu, koho přivést na jeho místo. Plně si totiž uvědomuje, jakým potížím by on i klub mohli čelit, kdyby nastala situace z Manchesteru United, kdy Sir Alex Ferguson doporučil jako svého nástupce Davida Moyese.

„Vždy jsem říkal a to si můžete ověřit, že každý v klubu má svoji práci. Mým úkolem je dobře připravit tým, nic jiného.“ Na otázku, zda Wenger doporučí klubu svého nástupce, odpověděl: „Ne.“

Wenger také popřel spekulace o tom, že by v případě letošního neúspěchu Arsenalu v boji o titul mohl v létě opustit klub. „Moje slovo je moje slovo.“ Na dotaz, zda to znamená, že v klubu bude s jistotou působit i v příští sezoně, řekl: „Ano, pokud se nerozhodnu jinak.“

„Řekl jsem vám mnohokrát, že jsme neměli čas si sednout a probrat to. Nebojte se, nikam nejdu, ale chci mít z této sezony pocit, že jsem pro klub udělal maximum.“

Manažer Arsenalu dále přiznal, že o úspěchu či neúspěchu letošní sezony se bude rozhodovat až po skončení sezony.

„Nejprve si počkejme na konec sezony. Potom se lze podívat zpět a říct si, zda byste za poslední rok udělali něco jinak. Nezáleží jenom na výsledku. Záleží i na situacích, kterými jste si museli během toho roku projít,“ dodal Wenger.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články