Zpět na » Premier League » Arséne Wenger bere za debakl plnou zodpovědnost

Premier League - Arséne Wenger bere za debakl plnou zodpovědnost

Arséne Wenger bere za debakl plnou zodpovědnost © scanvine.com - Arséne Wenger

4

Líbilo se

22.03. - Opravdu to nebyla povedená oslava velkého jubilea. Kouč Arsenalu Arséne Wenger si bude nejspíš pamatovat svůj 1000. zápas na lavičce londýnského klubu do konce života. Ale nebude to vůbec hezká vzpomínka. Na Stamford Bridge Gunners naprosto selhali. Prohráli 6:0 a zřejmě mohou znovu zapomenout na titul. Co k výprasku řekl právě Arséne Wenger? Bere za něj plnou zodpovědnost. Byl to pro něj jeden z nejhorších okamžiků v kariéře.

Měla to být vyrovnaná bitva, ve které bude rozhodovat každý detail. Ale nakonec z toho byla zcela jednoznačná záležitost. Chelsea deklasovala Arsenal 6:0 a jasně odpověděl na to otázku, který z londýnských celků má na titul. Kanonýrům s největší pravděpodobností zase zůstanou oči pro pláč.

Často se díval do země, nechápavě kroutil hlavou. Arséne Wenger si opravdu svůj 1 000. zápas v Arsenalu vůbec neužil. Právě naopak.

„Tato prohra je moje chyba. Je to jeden z nejhorších dnů v mé kariéře. Byla to noční můra a beru za ni plnou zodpovědnost. Co je teď důležité je, abychom v úterý večer na tuto prohru odpověděli.“

„Nemyslím si, že je ještě čas se v tom nějak pitvat. Hráči jsou hluboce zklamáni, jako jsme my všichni. Myslím, že nás musím připravit na další zápas.“

Také kritizoval rozhodčího Marrinera, který chybně vyloučil Gibbse místo Oxlade-Chamberlaina.

„Rozhodčí udělal chybu, protože špatně identifikoval hráče. Vůbec neviděl, co se stalo. Ukázal na roh. Možná to byla penalta, ale rozhodně to nebyl Gibbs.“

A zda to bylo správné vyloučení?

„Nevím, neviděl jsem to. Pokud se jednalo o úmyslnou ruku, pak ano. Pokud to nebyla úmyslná ruka, tak pak ne.“

Titul se Gunners vzdaluje, Wenger však skládat zbraně ještě nemíní. Důležité bude, aby se už soustředili na úterní zápas proti Swansea.

„Dostává nás to do špatné situace. Ale chceme na to reagovat. Měli jsme teď dvě těžká utkání venku - s Tottenhamem a Chelsea. Kdybychom uhráli dvě remízy, měli bychom dva body. Poté, co jsme vyhráli jeden z nich, máme body tři. Ale samozřejmě, dnešek je velkým zklamáním. Musíme vyhrát další duel. To je to, na co se teď musíme soustředit a musíme předvést ráznou odpověď.“

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / arsenal.com, fourfourtwo.com, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Milos11 - 22.03. Odpovědět

Pokud má alespoň trochu soudnosti, tak by měl odejít. Týmu už nemůže nic dát.

Milos11

Vůbec nevíš jak to uvnitř Arsenalu funguje .. nevíš absolutně nic jako nikdo z nás , jak víš že by to za jiného trenéra nebylo ještě horší ? Koukni se jak je na tom United .. a to si od Moyese každej tolik sliboval .. a všechno není jen o trenérovi , uznávám že dneska udělal milion chyb, nicméně hrajou tam hráči a ne trenér a výsledky vytvářejí hráči , ne trenér ..

Gooners4ever
DeviI - 23.03. Odpovědět

Smajlík 3 Tak ten byl taky dobrej.......

DeviI
Milos11 - 22.03. Odpovědět

Moyes s hráči pracovat neumí a pokud nekvalifikuje do poháru a utrpí s Bayernem debakl, tak brzo poletí jako raketa. X let s Arsenalem nic nevyhrál. Arsenal je světový velkoklub. Hráče si celkem vychovat umí, ale k čemu jim to je, když jim většina uteče. Přestupová politika Gunners je hodně špatná. Wenger Arsenal trénuje, myslím si, od roku 1996. S Arsenalem sice vyhrál 3x PL, 4x FA Cup a 4x FA Community Shield, ale většina těchto trofejí je ze zečátku jeho působení na lavičce Arsenalu. Arsenal by se měl porozhlédnout po náhradě.

Milos11
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články