Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Atlético doma přivítá Barcelonu. Ta se může znovu odpoutat od Realu Madrid

Atlético doma přivítá Barcelonu. Ta se může znovu odpoutat od Realu Madrid

Atlético doma přivítá Barcelonu. Ta se může znovu odpoutat od Realu Madrid © insidesport.In - Atlético Madrid dnes přivítá vedoucí Barcelonu

0

Líbilo se

08.01. - PREVIEW Barcelona si na silvestra neporadila s Espanyolem Barcelona a mohla doufat v to, že Real Madrid na Villarealu ztratí, aby měla šanci si udržet ligové vedení. Jenže dnes večer jí čeká Atlético Madrid. Simeoneho tým není v dobrém rozpoložení, ale v takových zápasech jako ten dnešní se může stát cokoliv. Čeká nás pořádná bitva, která může rozhodnout o situaci na špici v dalších kolech.

První z velkých bitev La Ligy roku 2023 nás čeká již dnes večer v 9 hodin na Wanda Metropolitano v Madridu. Domácí Atlético přivítá vedoucí Barcelonu. Ta nad atlety v tabulce vede o 3 pozice a 11 bodů. Celkem slušný náskok. Vychází to z toho, že ani letos není Atlético v dobré formě. Když kdysi nefungoval útok, fantasticky fungovala alespoň obrana. Jenže to už také úplně tak není. Ta barcelonská je naopak s pouhými 6 inkasovanými góly suverénně nejlepší v lize. V posledních 3 zápasech ale vždy inkasovala a naposledy dokonce 3x proti Intercity ze třetí ligy, kdy byla katastrofální.

Blaugranas mají kromě doposud skvělé obrany i velmi dobrou ofenzivu. Více gólů a to pouze o dva dal jen Real Madrid. Na tuto dvojici se nikdo ani nechytá. V tabulce střelců vede Robert Lewandowski se 13 góly. To se ostatně i očekávalo při jeho příchodu z Bayernu. Na druhé straně má Atlético jen lehce nadprůměrný útok v rámci ligy, ale na poměry velikosti klubu je ofenziva podprůměrná. Se 6 góly vede Morata. Zatímco u Barcelony je rozdíl mezi vstřelenými a inkasovanými góly +28, u Atlética jen +9.

Zatímco venku pak Atlético Madrid získalo z 8 zápasů 16 bodů a má skóre 12:6, doma je to o úplně něčem jiném. Na Wanda Metropolitano se mu nedaří. V lize mu z domácích zápasů patří až třínáctá pozice! Více bodů v domácím prostředí získala třeba Girona nebo Real Valladolid. To dává Barceloně, která je velmi silná i na hřištích soupeře parádní výhodu. I proto je dnes velikým favoritem.

Vidíte tým okolo Roberta Lewandowskiho jako favorita i Vy, nebo cítíte překvapivou výhru Atlética? Na zápas si můžete vsadit u Fortuny.

Adam Novotný / goal.com

Nejnovější články