Žádný Liverpool či Manchester United? Dembélé by rád setrval na Camp Nou
© fcbarcelona.com - Oblékne Ousmane Dembélé překvapivě dres Barcelony i v příští sezóně?
0
03.11. - V posledních týdnech se začaly hojně objevovat zprávy o tom, že duo anglických velikánů a odvěkých rivalů - Liverpool a Manchester United, jsou připraveni v zimě svést boj o francouzského reprezentanta Dembélého. Tomu totiž po této sezóně končí v Barceloně kontrakt, a jak španělská, tak i anglická média, byly toho názoru, že křídelník nemá zájem případnou novou smlouvu podepsat a to samé platí i o samotné Barceloně. Teď však se zdá být všechno jinak a obě strany našly společnou řeč.
Když před sezónou 2017-18 přicházel Ousmane Dembélé na Camp Nou z Borussie Dortmund za astronomickou částku, která se díky všem bonusům vyšplhala až na sumu okolo 130 milionů eur, byla všechna očekávání pochopitelně obrovská.
Avšak ty Francouz nedokázal ve Španělsku naplnit. Důvodem jsou pak především vleklá zranění, díky kterým Dembélé za celou dobu, co působí v Barceloně, dokázal nastoupit ve španělské nejvyšší soutěži pouze v 81 zápasech.
Díky všem okolnostem je jeho přesun do Barcelony považován za jeden z nejhorších přestupů vůbec. A mnohdy se uvádí jako důkaz katastrofálního hospodaření klubu v posledních letech, jenž má za následek obrovskou finanční krizi, v níž se Barcelona momentálně nachází.
Dembélému se nevyhnulo zranění ani na letošním evropském šampionátu, kde byl součástí francouzského národního týmu. Díky němu nastoupil Francouz v této sezóně poprvé až ve včerejším zápase Ligy mistrů na půdě Dynama Kyjev, když do zápasu naskočil z lavičky jako střídající hráč.
Dembélé má za sebou patrně nejlepší sezónu, protože dokázal v minulém ročníku vstřelit 11 gólů. Teď se navíc zdá, že by sám hráč mohl přistoupit na podmínky barcelonského klubu, který se nachází ve velmi špatné finanční situaci.
Ousmane Dembélé totiž měl, dle španělských médií, sdělit svým agentům, že si přeje prodloužit své angažmá v katalánském klubu i nadále, i přes čtyři těžké roky, které má momentálně za sebou.
Španělská média tak momentálně jsou toho názoru, že vedení katalánského klubu je nyní více optimistické a doufá, že se nebude muset pokusit prodat francouzského reprezentanta během zimního přestupového období.
Sport.es pak uvádí, že je Dembélé již pevně rozhodnutý přistoupit na podmínky klubu a spojit s ním svou budoucnost i po této sezóně a obě strany tak vstupují do závěrečných fází jednání.
Možný přesun Francouze do Premier League, který byl zpochybňován především díky náchylnosti Dembélého ke zraněním, se tak momentálně zdá spíše velmi nereálným.
Sebastian Suba / sport.es, marca.com, dailymail.co.uk, fotbalportal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
MS 2026: Získá Rakousko proti...
Rakousko zahájí své působení na mistrovství světa 2026 soubojem s Jordánskem. Duel skupiny J v San Francisco Bay Area bude... -
MS 2026: Messiho jubileum a útok na...
Úřadující mistři světa z Argentiny zahájí svou cestu za obhajobou titulu soubojem s Alžírskem. Duel skupiny J se odehraje v... -
MS 2026: Haaland zahajuje misi –...
Skupina I na mistrovství světa 2026 se naplno rozjede soubojem Iráku s Norskem. Utkání v Bostonu může výrazně napovědět, kdo... -
Crystal Palace našel náhradu za...
Crystal Palace vstupuje do nové kapitoly své historie. Po odchodu Olivera Glasnera (51), který během necelých tří let dovedl... -
Sarri povede Atalantu. Bergamo...
Atalanta Bergamo vstupuje do nové éry. Od příští sezony usedne na lavičku italského celku Maurizio Sarri (67), jeden z... -
Favoritem na lavičku AC Milánu je...
Jen několik měsíců po svém konci v Manchesteru United by se Rúben Amorim (41) mohl vrátit do vrcholového evropského fotbalu.... -
Arbeloa blízko Premier League. Fulham...
Fulham je blízko jmenování nového hlavního trenéra. Londýnský klub podle britských médií zahájil jednání se Španělem...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


