Zpět na » Primera Division » Barcelona i díky situaci kolem Messiho přijde o peníze sponzora Rakuten

Primera Division - Barcelona i díky situaci kolem Messiho přijde o peníze sponzora Rakuten

Barcelona i díky situaci kolem Messiho přijde o peníze sponzora Rakuten © express.co.uk - Lionel Messi

3

Líbilo se

18.11. - Barcelona by měla přijít o 23 milionů eur od firmy Rakuten. Ten se od klubu odkloní díky sáze, která vznikla kolem hlavní hvězdy týmu Lionela Messiho. Japonský gigant spolupracuje s Barcou od sezóny 2017-18 a dříve tento měsíc se dohodl na prodloužení až do roku 2022.

Rakuten dříve platit za svoje logo na dresu Katalánců rovných 50 milionů eur. Nyní ale bude platit o 23 méně, tedy "jen" milionů 27. Tento propad však nenastal díky krizi způsobené koronavirem, ale kvůli hvězdnému Argentinci.

Rakuten už nevidí budoucnost Messiho v klubu moc růžově. Spolupráci začal v éře trojice Neymar, Suarez, Messi a doufal, že Barcelona bude s takto silným týmem dominovat celé Evropě. První dva zmínění už v mužstvu nejsou a Barca tak svoje jméno musí opírat především o šestinásobného držitele Zlatého míče.

Messi chce však z klubu pryč. Již v létě se pokusil přestoupit jinam, ale to mu nakonec nebylo umožněno. Na konci roku mu však vyprší smlouva a není jasné, zda bude chtít pod Ronaldem Koemanem nadále pokračovat.

Největší problém kolem sponzora Rakuten měl být ten, že Barcelona neměla nad hráči hlavní slovo a nemohla je tak například poslat dělat reklamu po celém Japonsku. I díky tomu bude nyní Rakuten platit výrazně méně.

Klíčové pro další vývoj situace bude samozřejmě vyřešit problém Messi. Hodně lidí fandí spíše jemu, nežli FCB (stejně jako u Cristiana Ronalda), a mohli by tak s hráčem "přestoupit" jinam. To si samozřejmě Barcelona nepřeje a pokud se tak stane, její pozice ve vyjednávání třeba i s jiným sponzorem bude razantně ovlivněna.

Michal Stix / thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

...ještě že se toho nedožil Miloš Zeman

prasident
Kuzma - 18.11. Odpovědět

Když se sere, tak se sere. S Barcou to jde z kopce ...

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články