Zpět na » Primera Division » Neexistuje nic, co by zabránilo Messiho odchodu z Barcelony, tvrdí Figo

Primera Division - Neexistuje nic, co by zabránilo Messiho odchodu z Barcelony, tvrdí Figo

Neexistuje nic, co by zabránilo Messiho odchodu z Barcelony, tvrdí Figo © www.inyarwanda.com -

4

Líbilo se

16.11. - Luís Figo je jedním z mála hráčů, kteří měli odvahu obléknout si dres Barcelony i Realu Madrid. Po konci své kariéry se stále pohybuje ve světovém fotbale jako poradce či expert. V pořadu španělského deníku Marca se nevyhnul otázce, jak vnímal kauzu kolem Lionela Messiho.

Kapitán Blaugranas chtěl z katalánského klubu po dvaceti letech odejít, ale nechtěl se s vedením pouštět do soudní pře o to, zda může tým opustit zadarmo.

Tlak šestinásobného vítěze Zlatého míče na odchod z Camp Nou přišel poté, co Barcelona zakončila minulou sezónu bez zisku trofeje a navíc šokující porážkou 8:2 v Lize mistrů s Bayernem Mnichov.


Podle Figa nechybělo mnoho a celý šokující odchod Messiho se mohl stát realitou.

„Sledoval jsem to a byl jsem, stejně jako všichni ostatní, pořádně překvapený. Netuším, co se stalo, ale rozhodl se zůstat."Osmačtyřicetiletý Portugalec však neočekává, že to takhle půjde dál. Spíš se přiklání k možnosti, že Messi opravdu Barcelonu opustí.Lionel Messi
„Každý by ho chtěl mít v týmu. Je to ale i o tom, jaká je aktuální ekonomická situace a kolik stojí klub jeho výplata."„V životě platí, že když někde nechcete být, tak neexistuje nic, co by vás zastavilo a změnilo váš názor," uzavřel Figo.

Současný kontrakt vyprší Messimu 30. června 2021. Do té doby se může rozhodnout, zda bude chtít smlouvu prodloužit, nebo klub opustí.

V případě, že by se tak stalo, získá bonus ve výši 33 milionů eur. Vše na základě smlouvy, kterou prodloužil v roce 2017. V té době mu vedení klubu přislíbilo bonus ve výši 66 milionů eur, z čehož byla první část vyplacena v létě 2020 a druhá má být uhrazena v létě 2021.

V tomto směru nezáleží na tom, zda Messi zůstane nebo prodlouží smlouvu, bonus bude vyplacen v plné výši.

Lionel Messi

Gabriela Průšová / marca.com, espn.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 19.11. Odpovědět

Tak Figo v tom uměl chodit Smajlík 2

peeko83
Kuzma - 18.11. Odpovědět

Když Messi prodlouží, pošle klub na finační dno. V lednu prodají půlku kádru za zlomek pořizovací ceny ...
Barca se řítí do pěkné řiti ...

A Messi si už "diktuje" požadavky u City. To je taky dobrý komik. Smajlík 6

Kuzma

Nejvíc bude záležet na tom koho bude mít Barca v základní jedenáctce nepočítám že se objeví nekdo další jako byli Xavi a Iniesta ale pokud dostanou pořádnou šanci Fati a spol.Barca se vrátí se k odchovancům a zvedne se herní úroveň spoluhráčů snad nebude mít problém.

MESSIFCB

A hlavně když tam budou hráči tak aby hráli na svém postu viz. Coutinho.

MESSIFCB
Futfan - 16.11. Odpovědět

Jsem zvědavej jak se budeš jmenovat po téhle sezóně Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 3

Futfan

Pořád stejně pro mě je Leo největší legenda Barcy a co jsem viděl i hráče z historie tak kromě Messiho bych nenašel nikoho jiného kdo by hrál tak dobře. Samozřejmě někdo může zmínit Maradonu, Pelého, Ronaldinha, Zidana, Bicana a další skvělé hráče, ale pro mě je Messi nejlepší hráč co kdy hrál.

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články