Zpět na » Primera Division » První posila pro Koemana? Dest objektem zájmu Barcelony

Primera Division - První posila pro Koemana? Dest objektem zájmu Barcelony

První posila pro Koemana? Dest objektem zájmu Barcelony © newsbreak.com -

0

Líbilo se

27.09. - První posilou Barcelony v éře trenéra Ronalda Koemana by mohl být obránce Sergiňo Dest z Ajaxu Amsterdam. Koeman podle Mundo Deportivo plánuje amerického reprezentanta přivést jako náhradu za Nelsona Semeda, který odešel do Wolverhamptonu Wanderers.

Akademie Ajaxu Amsterdam je známá skvělou prací s mladými hráči, kterou potvrzuje i Sergiño Dest.

Devatenáctiletý pravý bek se narodil v nizozemském Almere a do akademie přišel roku 2012. Americký reprezentant velmi rychle zaujal si v Ajaxu Amsterdam rychle vydobyl pozornost a začal nastupovat za první tým. V minulé sezoně Eredivisie si připsal 20 utkání a vyprodukoval 5 asistencí.

Těsně před listopadovou oslavou 19.narozenin se musel mladík rozhodnout, zda bude na seniorské úrovni oblékat dres své rodné země - Nizozemska, nebo bude plynule pokračovat v barvách USA, které díky občanství skrz otce reprezentoval i v mládežnických výběrech. Dest se rozhodl pro USA, což však v Nizozemsku vyvolalo i mírnou vlnu kritiky na jeho osobu. K dnešnímu dni má Sergiño na kontě 3 zápasy v kádru USMNT.

Dest

Barcelona před pár dny prodala Nélsona Semeda do Wolverhamptonu za 30 milionů eur, čímž se uvolnilo místo pravého obránce. Posilou na tuto pozici má být právě mladý Američan, o kterého se v minulosti zajímal i Bayern Mnichov.

Dest má v Ajaxu smlouvu až do léta 2022 a španělská média přinesla informaci, že cena transferu se pohybuje okolo 20 milionů eur a dalších 5 milionů eur v bonusech.

Deník AS doplnil i o možnost, že Barcelona vyplatí hráče ve dvou či třech splátkách.

Gabriela Průšová / 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články