Zpět na » Primera Division » Konec spekulacím. Messi zůstává v Barceloně

Primera Division - Konec spekulacím. Messi zůstává v Barceloně

Konec spekulacím. Messi zůstává v Barceloně © insider.com - Lionel Messi

0

Líbilo se

06.09. - Lionel Messi zůstane v Barceloně minimálně do 30. června příštího roku. V pátek oznámil své rozhodnutí, že se nevydá na přestupový trh a dodrží platnost stávajícího kontraktu. Kapitán Barcelony si uvědomil, že musí setrvat v klubu, aby se vyhnul tahanicím u soudu s vedením katalánského celku. Během příštího léta bude moci odejít zdarma, neboť mu současný kontrakt vyprší.

Třiatřicetiletý Argentinec dal nedávno najevo úmysl odejít po dvaceti letech z Barcelony. Španělský klub ho však odmítl pustit, trval na platnosti smlouvy do příštího léta a výkupní klauzuli 700 milionů eur. Messi tvrdil, že díky opci může odejít zdarma, podle Barcelony si ji měl uplatnit do 10. června.

„Nebyl jsem tady šťastný a chtěl jsem odejít. Vedení mě ale nepustilo, jediná možnost byl soudní spor, protože vedení klubu pod prezidentem Josepem Bartomeuem je katastrofa. Nikdy bych se nesoudil s ´Barcou´, protože je to klub, který zbožňuji, který mi poskytl všechno od té doby, co jsem přišel. Je to klub mého života, tady jsem se stal tím, kým jsem," řekl argentinský útočník pro Goal.

V dresu FCB odehrál 731 zápasů, nastřílel v nich rekordních 634 branek.

Záměr změnit působiště se nesetkal s pochopením ani mezi jeho rodinnými příslušníky.

„Když jsem to řekl doma, bylo to velké drama. Celá rodina plakala, hlavně děti nechtěly odejít z Barcelony, mají tu přátele a nechtěly změnit školu."

Messi prozradil, že chtěl změnit klub, neboť ho frustrovaly prohry v Lize mistrů.

„Chci hrát o nejvyšší mety, vyhrávat tituly a trofeje. Můžete i prohrát, ale musíte mít pocit, že konkurujete nejlepším. My jsme prohráli v Lize mistrů s AS Řím, pak s Liverpoolem a naposledy byl Lisabon, to mě přesvědčilo.“

„Potřeboval jsem to, potřeboval to klub a bylo by to dobré pro každého. Manželka mě v tom podporovala, i když ji to bolelo. Věřil jsem, že klub potřebuje víc mladých a nových lidí. Myslel jsem si, že můj čas v Barceloně skončil."

O peníze mu prý nikdy nešlo.

„Peníze? Každý rok jsem mohl odejít a vydělávat mnohem víc než v Barceloně," přiznal v rozhovoru otevřeně.

Gabriela Průšová / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Dodrží slovo Pepa Bartomeu a vzdá se svého křesla?

Rudejdablik

od sameho zaciatku som nemal najmensich pochyb o tom, ze zostane, kauzula na 700 000 000, rodina a vyhlasenie, ze Bartomeu kludne aj rezignuje, ak to bude nutne boli viac nez dostatocne faktory, uvidime, co sa stane v dalsom letnom prestupaku, ale ajstak si myslim, ze karieru ukonci v Barcelone

James1991
Reklama
Reklama
Nejnovější články