Zpět na » Primera Division » Pět nejlepších brankářů barcelonské historie

Primera Division - Pět nejlepších brankářů barcelonské historie

Pět nejlepších brankářů barcelonské historie © beinsports.com - Andoni Zubizarreta

0

Líbilo se

18.08. - V tomto článku jsme se podívali do historie slavné Barcelony FC, aby jsme zjistili, kdo byl jejím nejlepším brankářem všech dob. Některá jména Vám budou známá, jiná naopak už hodně zašlá a zaprášená. Nikdy ale není pozdě na to si všechny slavné muže Katalánců představit. Pojďme se na golmany podívat hezky od pátého místa po to první.

5. Marc-Andre ter Stegen (2014 - současnost)

Mnoho fandů by mohlo namítnout, že se německý brankář dostal do výběru až příliš brzo, ale jeho výkony hovoří za vše. V dnešním světě fotbalu není mnoho lepších golmanů.

Ter Stegen je vedle Lionela Messiho druhou největší hvězdou Barcy a jednou se určitě stane její legendou. Už mnohokrát se stalo, že on sám musel zachraňovat bodové naděje Blaugranas.

Ter Stegen

Ve své sbírce má čtyři ligové tituly a čtyři trofeje pro vítěze domácího poháru a je mu stále jen 28 let, takže v Katalánsku může působit ještě další dekádu.

4. Salvador Sadurni (1960 - 1976)

Salvador Sadurni měl nelehký úkol nahradit legendárního Antoni Ramalletse. Svoji kariéru začal pozvolna, ale nakonec si svoji pozici vybojoval a zúčastnil se éry znovuzrození giganta.

Sadurni byl brankářem v době, kdy Real Madrid dominoval. On sám proti Bílému baletu předváděl heroické výkony a vítězství v poháru proti Los Blancos v roce 1968 se zapsalo do dějin jako jedno z nejlepších představení brakáře Barcelony v historii.

Sadurni zůstal jedničkou až do doby, kdy se k týmu připojil Johan Cruyff. La Ligu vyhrál jednou a k tomu přidal tři poháry.

3. Andoni Zubizarreta (1986 - 1994)

Zubizarreta začal svoji kariéru v Bilbau, ale nakonec se stal jedním z nejlepších brankářů FCB všech dob. K mužstvu se připojil v roce 1986 a byl součástí "Dream Teamu" složeného kolem Cruyffa. Pomohl mu k prvnímu vítězství v Poháru mistrů evropských zemí (v sezóně 1991-92) a dodnes drží rekord v počtu odehraných ligových utkání (622).

Později se stal technickým ředitelem klubu a i když to zde mělo své vzestupy a pády, jeho skvělé působení na hřišti už mu nikdo nevezme.

2. Victor Valdes (2002 - 2014)

Victor Valdes hrál jak pod Louisem van Gaalem, tak Frankem Rijkaardem, ale jeho talent se naplno ukázal až pod Pepem Guardiolou. Prokazoval svoji skvělou techniku na míči a byl součástí asi nejslavnější generace Blaugranas.

Valdes

Je to produkt akademie La Masia. Sám získal pětkrát cenu pro nejlepšího golmana ligy, k tomu pak přidal nespočet týmových ocenění (6x La Liga, 3x Liga mistrů).

V reprezentaci takové štěstí neměl, protože zde dělal jen dvojku nebo trojku za Ikerem Casillasem a Pepem Reinou. V Barceloně ale bude navždy za Boha.

1. Antoni Ramallets (1946 - 1962)

Antoni Ramallets je za celou tu dobu nejlepšícm brankářem FCB. Strávil zde neuvěřitelných 16 let, ve které posbíral řadu trofejí.

Ramallets

Šestkrát triumfoval v lize a to se musel vypořádat s silným Athleticem Bilbao a Realem Madrid, který měl asi nejlepší sestavu v historii fotbalu. I proto se řadí až na samý vrchol našeho žebříčku.

Michal Stix / sportskeeda.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články