Zpět na » Primera Division » Arda Turan se vrací do Turecka

Primera Division - Arda Turan se vrací do Turecka

Arda Turan se vrací do Turecka © newslocker.com -

1

Líbilo se

12.08. - Galatasaray Istanbul oficiálně potvrdil příchod kontroverzního tureckého záložníka. Třiatřicetiletý hráč se po vypršení smlouvy s Barcelonou vrací do klubu, kde započal svoji profesionální kariéru. S týmem podepsal jednoletý kontrakt.

Arda Turan zažil své nejlepší období kariéry v Atletiku Madrid, kde patřil k největším oporám týmu. Madridskému klubu pomohl ukončit osmnáctileté čekání na titul a v roce 2012 s ním vyhrál Evropskou ligu. Právě odtud putoval v roce 2015 do Barcelony. Tehdy 28letý záložník stál Katalánce 34 milionů eur a měl sekundovat trojici MSN. Nicméně právě po tomto přestupu začala jeho kariéra strmě klesat.

Zprvu musel čekat dlouhých 6 měsíců na to, aby mohl nastoupit do utkání. FIFA tehdy potrestala Barcelonu za porušení pravidel při přestupech fotbalistů mladších 18 let a klub měl zakázáno registrovat nové hráče. Poté se během následujících dvou sezón nedokázal výrazněji prosadit, a tak od sezóny 2017/18 hostoval v İstanbulu Başakşehir FK. Hostování mělo původně trvat až do oficiálního vypršení smlouvy s Barcelonou, tedy do 30. června 2020.

Letos v lednu ale Başakşehir smlouvu rozvázal, a to kvůli velice kontroverznímu chování mimo trávník. Turecký fotbalista byl obviněn ze sexuálního obtěžování, nelegálního držení zbraně, úmyslného zranění a úmyslného ohrožení veřejné bezpečnosti. Hráči hrozil trest odnětí svobody až na dvanáct a půl roku, nakonec vyvázl s pětiletou podmínkou.

Barcelona hráče zpět nechtěla, a tak byl Turan posledních pár měsíců bez angažmá. Nyní se vrací do celku, ve kterém odstartoval svoji profesionální kariéru.

„Emoce jsou obrovské, nemá smysl všechno moc komentovat. Nadešel čas vrátit se na hřiště a bojovat," prohlásil.

„Rád bych poděkoval prezidentovi a dalším členům vedení, jsem velmi šťastný a uvědomuji si, že budu pracovat jako hráč i učitel, snad bude fungovat oboje. Hodně mi chyběli fanoušci, nemohu se dočkat dne, až se s nimi opět setkám, snad je uvidím co nejdříve," zakončil dvojnásobný vítěz španělské ligy.

Gabriela Průšová / nytimes.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

taky dobry kauf

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články