Zpět na » Primera Division » Pochettino lituje svého vyjádření o Barceloně

Primera Division - Pochettino lituje svého vyjádření o Barceloně

Pochettino lituje svého vyjádření o Barceloně © illawarramercury.com.au -

1

Líbilo se

04.08. - Mauricio Pochettino si zřejmě otevírá dveře k možnému trénování Barcelony, kde se stále spekuluje o hledání náhrady za Quique Setiéna. Bývalý manažer Tottenhamu Hotspur přehodnotil své vyjádření, ve kterém prohlásil, že by vzhledem ke své minulosti nemohl trénovat celek z Camp Nou.

Jeho trenérská kariéra se nejvíce pojí s Tottenhamem, v němž působil pět let a v loňském roce byl propuštěn. Proslul však už v klubu Espanyol Barcelona, ve kterém strávil většinu své hráčské kariéry.

Mauricio Pochettino hrál za Espanyol téměř deset let. Tři sezony poté, co se naposledy objevil na hřišti v dresu Los Periquitos, se stal v roce 2009 jejich hlavním trenérem.

Na tuto skutečnost se často odvolávají i španělští sportovní komentátoři a novináři při tvrzeních, že Mauricio Pochettino by nikdy netrénoval Barcelonu, která je největším místním rivalem Espanyolu.

Mauricio Pochettino se k této myšlence několikrát vyjádřil velmi zdrženlivě. Naposledy v roce 2018, kdy tvrdil, že by nikdy nemohl být trenérem Barcelony, Arsenalu nebo Rosario Central. Důvodem byl jeho blízký vztah s kluby Espanyol, Tottenham a Newell´s Old Boys.

„Raději bych pracoval na své farmě v Argentině, než abych trénoval na určitých místech," vyjádřil se v minulosti Mauricio Pochettino, ale nyní své vyjádření přehodnotil.

„Musím to pořádně vysvětlit. V tom roce jsem byl v Barceloně. V baru jsem se potkal s Josepem Mariem Bartomeuem. Pozdravili jsme se, protože naše děti navštěvují stejnou školu a pět minut jsme si povídali. Taková je realita. Dobře víte, že tyto zvěsti jsou k nezastavení,“ řekl pro El Pais.

„Když se mě na to reportéři zeptali, chtěl jsem to rázně uzavřít. Neměl jsem v úmyslu Barcelonu urazit, dalo se to říct i jinak. V Espanyolu jsem se proslavil, ale nejsem arogantní a obvykle se takto nevyjadřuji. Teď už bych to zřejmě neudělal, protože nikdy nevíte, co se stane.“

Mauricio Pochettino je bez práce od listopadu loňského roku, kdy ho propustili z Tottenhamu jen pár měsíců poté, co dovedl klub do finále Ligy mistrů.

Gabriela Průšová / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 04.08. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 frajer

Wazz

Dobrej žebrák

vladcevesmiru1
Reklama
Reklama
Nejnovější články