Zpět na » Primera Division » Barcelona přišla v období pandemie o 200 milionů eur

Primera Division - Barcelona přišla v období pandemie o 200 milionů eur

Barcelona přišla v období pandemie o 200 milionů eur © onefootball.com -

0

Líbilo se

02.08. - Španělský fotbalový vicemistr FC Barcelona tvrdě pocítil důsledky pandemie koronaviru. Prezident Blaugranas Josep Maria Bartomeu uvedl, že Barcelonu zasáhla krize nejvíce ze všech světových klubů. Tempo pokrizové obnovy klubové ekonomiky může až tři sezóny.

V rozhovoru pro Mundo Deportivo prozradil, že během přestávky přišla Barcelona o 200 milionů eur. Na druhé straně díky úsporným opatřením má finanční situaci pod kontrolou.

„Od 14. března do kasy nepřibylo ani euro. Museli jsme zavřít obchody, muzea a fanouškům vrátit peníze za vstupenky. Naštěstí se nám podařilo ušetřit redukcí platů hráčů, u zaměstnanců jsme využili vládní pomocné schéma, kdy stát uhradil 70% mzdy,“ řekl Bartomeu.

Podle jeho slov bude trvat delší dobu než se klub „vyhrabe“ z neočekávaného výpadku příjmů. Vedení Barcelony původně počítalo s výdělkem 1,1 miliardy eur, kvůli krizi se však příjmy zredukovaly asi o třetinu.

„Dopady pandemie budeme cítit dvě až tři sezóny. Někteří analytici hovoří o zotavení ekonomiky v rámci čtyř let, já si však myslím, že fotbalovému průmyslu se to podaří dříve, i když nikdo nečeká, že se to podaří už za rok,“ uvedl Bartomeu.

Gabriela Průšová / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 02.08. Odpovědět

tady máte odpověď na to kolik budou kluby moci dávat za posily. Zapomeňte na to že se to poveze v duchu posledních let a nákupů za stovky milionů. Všechny kluby přišly na pár měsíců o příjmy a na podzim se dá čekat že přijdou o další..fakt si myslíte že teď někdo bude utrácet částky jako po transferu Neymara? A pokud si myslíte že tím pádem menší kluby nemusí prodávat, tak se pletete. I oni přišli o příjmy a prodej byť za nižší částku pro ně může být nezbytnou součást příjmů aby nebyli mínusoví

Cornero
Wazz - 02.08. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
vrana17 - 02.08. Odpovědět

Takže pandemie udělá z TOP klubů (historicky) podřadné kluby těm co maj prachy od svých majitelů.

vrana17
Reklama
Reklama
Nejnovější články