Zpět na » Primera Division » Juninho ostře kritizuje Neymara: Jde mu jen o peníze

Primera Division - Juninho ostře kritizuje Neymara: Jde mu jen o peníze

Juninho ostře kritizuje Neymara: Jde mu jen o peníze © newsbreak.com -

0

Líbilo se

10.07. - Legendární exekutor přímých kopů se v rozhovoru pro The Guardian obul do svého krajana. Je prý hamižný a do Paris Saint-Germain přestoupil pouze pro peníze. Část viny podle jeho slov nese i brazilská mentalita. Neymar hraje za PSG od roku 2017, během té doby několikrát žádal o možnost návratu do Barcelony.

„Podívejte se na Neymara. Přestoupil do PSG jenom kvůli penězům. PSG mu dalo vše, vše, co chtěl a on teď chce odejít ještě před koncem smlouvy. Nyní je ale čas všechno splatit, ukázat jim vděčnost,” řekl Juninho Pernambucano pro The Guardian.

V rozhovoru dále uvedl, že Neymar musí přebrat více zodpovědnosti a stát se opravdovým lídrem mužstva.

„Jak vidíte, je to taková výměna něco za něco. Neymar musí ze sebe na trávníku dostat vše, co dokáže - prokázat totální obětavost, odpovědnost a být lídrem. Problém ale je, že establishmentem v Brazílii je kultura chamtivosti - vždy chtít jen víc a víc peněz. Takhle nám to říkali a my jsme se to naučili,” pokračoval Juninho.

Současný sportovní ředitel Lyonu nicméně nezapomněl vyzdvihnout hráčovy kvality. „Je rychlý, umí dát gól i asistovat, je to skutečné číslo 10. Ale jako člověk se musí zamyslet a dospět. Nicméně teď prostě jen dělá, co ho život naučil. Musím rozlišit mezi Neymarem jako hráčem a Neymarem jako osobou. Jako hráč je v top trojce hráčů na světě po boku Cristiana Ronalda a Lea Messiho,” řekla ikona Lyonu.

Sportovní ředitel PSG Leonardo této kritice oponoval. „Nechápu, proč Aulas (prezident Lyonu) stále mluví o PSG. Teď navíc Juninho mluví o nás a Neymarovi. Měli by radši mluvit o svém vlastním klubu,“ okomentoval situaci pro rádio RMC Sport.

S dalším přestupovým obdobím tak pokračuje i sága o Neymarovi, ten před 3 lety opustil Barcelonu, a to za rekordních 222 milionů eur. V mnoha prohlášeních však uvedl, že by se rád vrátil zpět do Španělska. V Paříži má smlouvu do roku 2022 a nabídky na prodloužení prozatím ignoruje.

Gabriela Průšová / psgtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články