Zpět na » Primera Division » Lionel Messi: 10 klubů, proti kterým nedokázal skórovat

Primera Division - Lionel Messi: 10 klubů, proti kterým nedokázal skórovat

Lionel Messi: 10 klubů, proti kterým nedokázal skórovat © goal.com - Lionel Messi

0

09.07. - Lionel Messi si v minulém týdnu připsal jubilejní 700. gól. V remízovém utkání s Atléticem Madrid proměnil pokutový kop, když brankáře Oblaka překonal ve stylu Antonína Panenky - dloubákem doprostřed branky. Byl to jeho 24 zásah proti madridskému celku, proti kterému týmu se mu naopak skórovat nepodařilo?

Na klubové úrovni dosáhl prozatím na 630 přesných zásahů (441 ve španělské lize, 114 v Lize mistrů, 53 v Copa del Rey, 14 ve španělském Superpoháru, 5 během mistrovství světa klubů, 3 v evropském Superpoháru), dalších 70 přidal v dresu národního týmu. Vůbec první trefu si Messi připsal prvního května 2005, kdy mu v utkání proti Albacete asistoval Ronaldinho.

Na klubové úrovni čelil 78 týmům, 68 z nich dokázal vstřelit alespoň jeden gól. Neuvěřitelná statistika.

Proti kterým týmům se mu to zatím nepodařilo?

Inter Milan (Itálie)

Hráčům Interu se argentinského kouzelníka podařilo zastavit hned ve čtyřech případech. Poprvé v sezóně 2009/10, kdy se nejprve potkaly v základní skupině F. První zápas skončil bezbrankovou remízou, odvetu na Camp Nou sledoval pouze z lavičky. Týmy na sebe v daném ročníku narazily znovu, a to v semifinále. Messi odehrál obě utkání, ale ani on nedokázal zabránit vyřazení. Barcelona na Inter narazila znovu v sezóně 2018/19, Messi ale vinou zranění obě utkání vynechal. Možnost nápravy přišla v rámci letošní skupinové fáze. V domácím utkání přispěl asistencí, Blaugranas si s předstihem zajistili první místo a na odvetný zápas vycestovali bez své největší hvězdy. Ve všech zmíněných zápasech odehrál 90 minut.

Rubin Kazaň (Rusko)

Messi nastoupil proti ruskému celku celkem čtyřikrát. Během sezóny 2009/10 odehrál 90 minut, jak v domácím, tak ve venkovním utkání. V následující sezóně nastoupil v obou zápasech jako náhradník (30’ a 28’).

Xerez (Španělsko)

Messi se trefil téměř proti každému španělskému týmu, kterému kdy čelil - ale proti týmu, který momentálně hraje ve čtvrté lize, se mu to nepodařilo. Xerex CD se v první lize naposledy objevil v ročníku 2009/10.

Benfica (Portugalsko)

V prvním vzájemném zápase skupinové fáze 2012/13 odehrál celý zápas a k vítězství 2:0 přispěl dvěmi asistencemi. V domácím utkání odehrál pouze 28 minut,

Udinese (Itálie)

V raných fázích své kariéry nastoupil proti Udinese ve skupinové fázi Ligy mistrů 2005/06. V domácím utkání odehrál 70 minut, Frank Rijkaard ho pro odvetný duel nechal na lavičce.

Real Murcia (Španělsko)

Barcelona čelila Murcii od roku 2008 čtyřikrát - Messi nastoupil pouze jednou, a to v květnu 2008. Barcelona zvítězila po přestřelce 5:3 a Messi si připsal dvě asistence.

Neapol (Itálie)

Messi nastoupil proti Neapoli jen v jednom soutěžním zápase - a to v únoru. Skórovat se mu ale nepodařilo, napravit to může v odvetném utkání na Camp Nou.

Cadiz (Španělsko)

Barcelona čelila Cádizu v ligovém ročníku 2005/06. Messi hrál pouze jedno utkání, ve kterém si připsal asistenci.

Al Sadd (Katar)

Týmy na sebe narazily v semifinále mistrovství světa klubů FIFA 2011/12, při vítězství 4:0 přispěl asistencí.

UDA Gramenet (Španělsko)

Barcelona utrpěla potupnou porážku 1:0 ve druhém kole Copa del Rey 2004/05. Mladý Messi tehdy odehrál 73 minut.