Zpět na » Primera Division » Překoná Ansu Fati skoro devadesát let starý španělský rekord?

Primera Division - Překoná Ansu Fati skoro devadesát let starý španělský rekord?

Překoná Ansu Fati skoro devadesát let starý španělský rekord? © skysports.com - Ansu Fati

0

Líbilo se

10.07. - Barcelona stále produkuje světové talenty. Jedním z nich je i Ansu Fati, který tuto sezónu svými výkony všechny nadchl. Mladý Španěl je využíván dost pravidelně a na míči je vždy hodně silný. Navíc by letos mohl překonat jeden rekord.

Vedení Barcelony se v minulosti dopustilo několika přešlapů a pustilo absolventy La Masie jinam. Nyní ale Riqui Puig a právě Fati dostávají svoje šance v prvním týmu a hlavně druhý jmenovaný asi jen tak nikam nepůjde. Navíc se ihned může zapsat do historie.

Je to totiž již 86 let, kdy se záložník Xerezu Pablo Pambo Quintana dokázal střelecky prosadit v 11 případech ještě než dosáhl věku 18 let. To se psal ročník 1933/34. Nejblíže vyrovnaní této bilance byl Bojan Krkič také z Barcy. A nyní má šanci právě Fati.

Svůj první gól v nejvyšší soutěži dal ve věku 16 let a 298 dní. V současnoti jich má na kontě 6, takže jich potřebuje dvakrát tolik. Osmnáct let mu bude 31. října 2020, tím pádem ještě nějaký čas má. Do konce této sezóny zbývají čtyři kola a navíc na podzim určitě dostane další minuty. Jeho talent je nesporný a má vše potřebné k tomu, aby byl jednou klíčovým mužem Blaugranas.

Michal Stix / sportskeeda.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články