Zpět na » Primera Division » Manuel Pellegrini se zřejmě vrátí do Španělska

Primera Division - Manuel Pellegrini se zřejmě vrátí do Španělska

Manuel Pellegrini se zřejmě vrátí do Španělska © goal.com - Manuel Pellegrini

0

Líbilo se

10.07. - Real Betis Sevilla je stále v herní krizi, krátce po restartu La Ligy byl propuštěn trenér Rubi a trenérskou taktovku dočasně převzal Alexis Trujillo. V posledních dnech se v médiích šíří spekulace ohledně nového hlavního trenéra, tím se má stát zkušený Manuel Pellegrini.

Podle deníku Estadio Deportivo nechá vedení klubu dokončit Trujilla tuto sezonu a po ní se funkce ujme 66letý Pellegrini. Betisu momentálně patří 14. příčka a od pásma sestupu ho dělí devět bodů.

Manuel Pellegrini disponuje bohatou trenérskou kariérou, celkově působil ve 14 klubech. Evropským fanouškům se poprvé vryl do paměti díky úspěšnému působení ve Villarealu CF. Hned v první odehrané sezóně v La Lize dovedl „Žlutou ponorku“ na 3. místo a kvalifikoval se tak poprvé v historii do Ligy mistrů.

Premiéra v milionářské soutěži byla excelentní, týmu okolo Diega Forlána se podařilo dokráčet až do semifinále! Následující sezóny byl Villarreal pátý a druhý, což bylo nejlepší umístění v klubové historii. Opět se kvalifikoval do Ligy mistrů, kde tentokrát skončil ve čtvrtfinále. Na konci roku 2007 prodloužil Pellegrini smlouvu, a to až do roku 2011. Po sezóně 2008/09, když skončil s Villarrealem na 5. místě, ho však zlákal Real Madrid, který za něj vyplatil odstupné 4 milióny eur. V královském klubu jsou ovšem ty největší ambice a pokud nezískáte jedinou trofej, čelíte vyhazovu. To platilo i v tomto případě, po 330 dnech ve funkci byl Pellegrini nahrazen nově příchozím Mourinhem.

Nemusel čekat dlouho a ozvala se Málaga, ta byla tehdy díky přílivům financí na vzestupu. Ve druhé sezoně zažil tým spanilou jízdu Ligou mistrů, která skončila ve čtvrtfinále s BVB po památném gólu Felipeho Santany ve třetí minutě nastavení. V červnu 2013 převzal Manchester City, s nímž hned ve své první sezoně vyhrál Premier League a také Anglický ligový pohár. Ten dokázal v následujcí sezoně 2015/16 obhájit. V témže ročníku Ligy mistrů Manchester postoupil až do semifinále, což je historicky nejlepší umístění klubu v této soutěži.

Po sezoně 2015/16 ho v Manchesteru nahradil Pep Guardiola. Následovalo krátké působení v Che-pej Chua-sia Fortune a návrat do Premier League. Ve West Hamu strávil rok a půl. I přes velké přestupy (Felipe Anderson, Issa Diop, Andrij Jarmolenko) zůstaly výsledky za očekáváním a po velkém tlaku byl nahrazen Davidem Moyesem.

Gabriela Průšová / estadiodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články