Zpět na » Primera Division » Barcelona se po novém útočníkovi poohlíží na trhu volných hráčů

Primera Division - Barcelona se po novém útočníkovi poohlíží na trhu volných hráčů

Barcelona se po novém útočníkovi poohlíží na trhu volných hráčů © 90min.com - Edinson Cavani si ještě v Primera División nezahrál

1

Líbilo se

25.06. - Že katalánský gigant považuje angažování hrotového útočníka za prioritu číslo jedna, není žádným tajemstvím. Již v průběhu sezóny byl obhajující mistr španělské ligy spojován s vícero hvězdnými jmény, dokončit se mu však zatím žádný přestup nepodařilo, nebudeme-li počítat nouzové stěhování Martina Braithwaiteho. Teď údajně vedení zvažuje jako záložní řešení vyhlášeného snajpra, kterému koncem června vyprší ve stávajícím působišti smlouva.

Jednání Blaugranas s Interem Milán na téma Lautara Martíneze patří mezi nejpropíranější ságy tohoto měsíce.Barcelona se delší dobu ostýchá získat argentinského útočníka prostřednictvím astronomické výkupní klauzule v hodnotě 111 miliónů eur. Italský celek naopak nehodlá přistoupit na jakoukoliv upravenou dohodu.

Významným faktem ovšem je, že zmíněnému dodatku v Martínezově smlouvě v polovině července skončí platnost. Barce tedy zbývají přibližně tři týdny na finální rozhodnutí. Některá zahraniční média informovala o reálné alternativěv osobě Pierra-Emericka Aubamayanga, pravda ale podle nedávných spekulací možná leží někde trochu jinde.

Jako náhradní přestupový cíl si Katalánci prý vytyčili Edinsona Cavaniho. 33letý reprezentant Uruguaye posledních sedm let válel v dresu Paris Saint-Germain, během uplynulého ročníku se však nedohodnul na prodloužení spolupráce a příští týden klub definitivně opustí.

Původním záměrem někdejšího hráče Palerma či Neapole bylo změnit dres již v zimním termínu. Vydatně se hovořilo o poptávce Atlétika Madrida, Cavaniho agent se s Colchoneros dokonce shodnul na individuálních podmínkách.Zádrhelem ovšem byla částka 30 miliónů eur, kterou za šestinásobného vítěze Ligue 1 PSG požadovalo.

Zájem celku z hlavního města mezitím vychladnul a 184 centimetrů vysoký snajpr by tak mohl skončit v jiné metropoli Pyrenejského poloostrova. Barcelona však naváže s historicky nejlepším střelcem Pařížánů kontakt pouze, pokud ostatní námluvy s mladšími borci ztroskotají.

Budeme poslouchat a probereme všechny možnosti, kterých je opravdu hodně," řekl španělské agentuře EFE Cavaniho bratr, který jej rovněž zastupuje na fotbalovém trhu. Jeho sourozenec a klient přitom letos zažil i kvůli vícero zraněním se sedmi soutěžními brankami gólově nejhorší sezónu za svůj pobyt v zemi galského kohouta.

Vojt?ch Olšr / football-espana.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Myslím, že Cavani by dobře zapadá do myšlenek našeho vedení...čím starší tím lepší viz pokus získat Pjaniče. Za chvíli bude Barca klub důchodců co jsou radí když se trochu pohnou. Prostě v Barce vedení sráčů.

Messi777
Reklama
Reklama
Nejnovější články