Zpět na » Primera Division » Vše hotovo? Barcelona se s Juventusem dohodla na výměně hvězdných středopolařů

Primera Division - Vše hotovo? Barcelona se s Juventusem dohodla na výměně hvězdných středopolařů

Vše hotovo? Barcelona se s Juventusem dohodla na výměně hvězdných středopolařů © 90min.com - Miralem Pjanić pravděpodobně přesídlí do Katalánska

1

Líbilo se

23.06. - Na vrcholové úrovni už to zdaleka není běžná záležitost. Čistě hráčské výměny možná vyšly z módy, pro potřeby klubů zasažených ekonomickou krizí se ovšem jedná o skvělou příležitost k okysličení kádru. To si uvědomila také dvojice gigantů evropského fotbalu. Barcelona s Juventusem již údajně ladí poslední detaily dohody zahrnující Arthura Mela a Miralema Pjaniće.

Původní iniciativa přišla pravděpodobně z katalánské strany. Blaugranas se pokoušeli dohodnout se Starou dámou naPjanićově přestupu takřka celé jaro, ke kloudnému řešení ovšem kluby nedošly. Barca se nakonec vzhledem ke zhoršujícím se dopadům koronavirové pandemie rozhodla zvolit alternativní cestu. Jako východisko si stanovila kompenzaci v podobě jednoho hráče z vlastních řad.

V novinových článcích se objevovala jména jako Rakitić, Vidal či Semedo, nakonec však zadání nejlépe odpovídal rovněž střední záložník Arthur Melo. 23letý Brazilec se sice nejdříve zdráhal po pouhých dvou letech na Camp Nou měnit angažmá, během posledních dnů ovšem ze svých požadavků slevil.

Pjanić s Arthurem si nejspíše vymění dresy

Italský deník La Repubblica informoval, že zbývají dořešit pouze formality a dohoda by se měla uzavřít ještě do konce června. Záležitost značně zjednodušují takřka totožné tržní ceny obou hráčů v oblasti 50 miliónů eur.

O sedm let starší Pjanić patří již od roku 2016, kdy zde přesídlil z AS Řím, mezi klíčové postavy Juve, letos se však rozhodl pro změnu. Vedení turínského velkoklubu nemělo s jeho odchodem za předpokladu adekvátní nabídky problém, poslední dvě sezóny totiž z pohledu bosenského reprezentanta byly výkonnostně i statisticky nejslabší za celou jeho kariéru na Apeninském poloostrově.

Arthur disponuje typologicky podobnými schopnostmi, jen se na rozdíl od Pjaniće pohybuje více v hloubi pole a organizuje rozehrávku defenzivní linie. Co však ztrácí na útočné produktivitě, to snadno nahradí skvělou míčovou technikou. Jen občasné úlety mimo hřiště by si měl v novém působišti odpustit.

Vojt?ch Olšr / juvefc.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forte02 - 23.06. Odpovědět

No klidně beru Smajlík 3 až moc dobrá by to byla zpráva ale to bude asi kachna

Forte02
cukr - 23.06. Odpovědět

To je fakt neuvěřitelné. Zrovna včera jsem se díval na Juve a ten hráč na hřišti fakt vůbec nebyl. Jestli tohle Barca udělala, tak ať jdou fakt už do ha...u

cukr
COKO - 23.06. Odpovědět

No, mě je na pitchu Smajlík 12

COKO
Lazar - 23.06. Odpovědět

Začínám si myslet že vedení Barcelony je nasazený z Madridu Smajlík 12

Lazar
Reklama
Reklama
Nejnovější články