Zpět na » Primera Division » Fatiho prodej nepřichází v úvahu, ujistil fanoušky ředitel Barcelony

Primera Division - Fatiho prodej nepřichází v úvahu, ujistil fanoušky ředitel Barcelony

Fatiho prodej nepřichází v úvahu, ujistil fanoušky ředitel Barcelony © 90min.com - Ansu Fati na budoucnost mimo Camp Nou myslet nemusí

0

Líbilo se

13.06. - Podobně mladý hráč do prvního týmu Blaugranas nakoukne jen zřídka. Ansu Fati oslaví osmnáctiny teprve na podzim, již od začátku letošní sezóny však trvale patří do seniorského výběru. Na zvýšený přísun herního prostoru jej láká kdejaký zájemce, katalánské vedení se ovšem svého klenotu v dohledné době vzdávat nehodlá.

Na vrcholovou scénu vtrhnul závěrem loňského léta jako uragán. Dříve by jej podle obličeje poznali jen opravdoví fotbaloví zasvěcenci, on ale své jméno nesmazatelně vtiskl do historie jednoho z největších světových klubů. Šestnáctiletý příslib přesvědčil trenéra Ernesta Valverdeho a proti Betisu Sevilla se stal třetím nejmladším hráčem v rozsáhlé historii katalánského giganta.

Faktem však je, že forma levého křídelníka nabrala mírně klesající tendence. Bojovnost mu upřít nelze, se sníženým prostorem na trávníku mu ale chybí požadovaná produktivita. Na vyvozování závěrů je nyní opravdu brzy, pokud ovšem Fati skutečně chce fotbalově růst, pravidelné místo v základně sestavě může množství expertů považovat za nezbytné.

Lanařit se jej pokoušelo vícero klubů, některé opravdu z té nejvyšší kategorie. Zahraniční média vydatně spekulovala o Manchesteru United, který si na španělského reprezentanta do 21 let vyhradil 100 miliónů eur a stanovil si jej jako záložní variantu v případě neúspěšné koupě Jadona Sancha.

Nový trenér Quique Setién ve Fatiho věří

Veškeré spekulace však rychle utišil barcelonský ředitel Xavier Villajoana. „Pro nás kolem Ansuovi budoucnosti není co řešit. Nikdy jsme jeho prodej ani nezvažovali. Je u nás šťastný a v budoucnosti bude hrát zásadní roli,” svěřil se šéf klubu.

Ansu teprve dospívá, všichni ale víme, že potenciálu má na rozdávání,” připojil svůj názor v únoru Quique Setién po Fatiho dvou brankách do sítě Levante. „Musíme jej chránit před přehnaným tlakem a dodat mu sebevědomí. Vše není jen o gólech, poctivě pracuje i do defenzívy. Rozšířil nám taktické možnosti v ofenzivních řadách.

Jediná cesta, jak by mohl rodák z Guinei-Bissau dočasně změnit dres, tedy vede přes hostování. Barcelona je však známá tím, že oproti konkurenčnímu Realu Madrid, příliš své nejnadanější hráče na štace tohoto typu nevysílá. Produkty vyhlášené akademie La Masia v ideálním případě postupně sama zapouští do struktur A-mužstva.

Vojt?ch Olšr / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články