Zpět na » Primera Division » V létě z Barcelony stoprocentně neodejdu, ujistil fanoušky gólman Ter Stegen

Primera Division - V létě z Barcelony stoprocentně neodejdu, ujistil fanoušky gólman Ter Stegen

V létě z Barcelony stoprocentně neodejdu, ujistil fanoušky gólman Ter Stegen © 90min.com - Marc-André Ter Stegen plánuje v Barceloně pokračovat

1

Líbilo se

03.06. - Uplynulé měsíce, kdy se sportovním divákům mohlo o fotbale jen zdát, s sebou přinesly řadu přestupových spekulací. Několikrát se v médiích zmiňovalo také jméno Marca-Andrého Ter Stegena, který měl mít nakročeno pryč z Camp Nou. Samotný hráč však v rozhovoru pro španělský deník AS veškeré šance pohřbil.

Situace ovšem kolem německého brankáře skutečně byla zamotaná. Smlouvu má s katalánským velkoklubem platnou do konce června 2022, zarážející je ale jeho plat 140 tisíc liber týdně. Většině profesionálních fotbalistů se sice může o podobných částkách pouze zdát, Ter Stegenovi kolegové z Bacelony ale běžně berou několikanásobně více.

Jednání o vylepšení stávajícího kontraktu přerušila na jaře nenadálá ekonomická krize. Nečekaného scénaře chtěli využít Juventus, Bayern Mnichov či anglické duo Chelsea, Manchester City. Žádnému ze zmíněných klubů se však 28letého hráče přetáhnout minimálně v dohledné době nepodaří.

Neexistuje žádná šance, že bych Barcu letos opustil. Můj agent se už sešel s vedením. Mám z toho dobrý pocit,” prozradil německý reprezentant v rozhovoru s Diario AS. Zároveň nadhodil, že Blaugranas už se s největší pravděpodobností znovu plně věnují své gólmanské jedničce.

Abychom pochopili Ter Stegenovu nevysokou gáži, musíme pohlédnout zpět do minulosti. Odchovanec Borussie Mönchengladbach přišel ke Středozemnímu moři začátkem července 2014, ve stejnou dobu jako zkušenější Claudio Bravo z Realu Sociedad. Přestože management Barcelony původně spíše počítal s chilským gólmanem, jeho o jedenáct let mladší spoluhráč postupně přebral hlavní roli.

Přestupní částka 12 miliónů eur, to ani tehdy nebyl žádný úlet. Ter Stegen však bravůrními výkony povýšil svou tržní hodnotu až na 90 miliónů, ke kterým se dostal loni v prosinci. Není divu, že zájem mají i další megakluby, 187 centimetrů vysoký brankář ovšem prokázal svou loajalitu.

Vojt?ch Olšr / football-espana.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články