Zpět na » Primera Division » Pět povolených střídání pro nás bude nevýhodou, věští trenér Barcelony Setién

Primera Division - Pět povolených střídání pro nás bude nevýhodou, věští trenér Barcelony Setién

Pět povolených střídání pro nás bude nevýhodou, věští trenér Barcelony Setién © 90min.com - Quique Setién má z pokračování ligové soutěže jisté obavy

0

Líbilo se

30.05. - Katalánský velkoklub čeká vskutku perné léto. Po třech měsících mimo zápasové tempo bude muset hájit vedoucí příčku tabulky Primera División před neúnavně dotírajícím Realem Madrid. Jednou z novinek v době pokoronavirové je možnost až pěti střídání, inovace, která má bojovat proti únavě hráčů, však kouče Quique Setiéna příliš nepotěšila.

Španělský stratég neměl snadný nástup do jedné z nejsledovanějších funkcí ve sportovním světě. Se svými novopečenými svěřenci vypadnul z Copa del Rey a prohrál stěžejní duel El Clásika proti konkurenčnímu Realu Madrid. Kýžené osvěžení po vyhazovu Ernesta Valverdeho nepřinesl, jeho aklimatizaci s týmem navíc přerušila celosvětová pandemie COVID-19.

Všechny zraky se teď v La Lize upínají k datu 11. června. Právě přespříští čtvrtek by se měly znovu rozběhnout dvě nejvyšší španělské soutěže. Barcelonu krom toho čeká dohrávka vyřazovací fáze Ligy mistrů, jež by se měla v poupraveném formátu konat v průběhu srpna.

Ani po návratu na trávníky ale fotbal není zcela takový, jaký jej známe. Na stadiony se fanoušci vesměs nedostanou, náhradníci musí nosit roušky a držet na lavičce předepsané rozestupy. FIFA také umožnila trenérům provádět během utkání až pět změn v sestavě, což jim bylo dříve umožněno nanejvýš v přípravných duelech.

Bojím se, že možnost pěti střídání nám ublíží. Několik zápasů jsme rozhodli až v závěrečných minutách, naši soupeři ovšem nyní budou mít čerstvé nohy,” řekl na toto téma Setién. Katalánce trápí také nepříliš rozsáhlý výběr v hráčském personálu. Kupříkladu na pozici stopera zbyli po zranění Umtitiho pouze Piqué s Lengletem.

A Setién očekává, že zdravotních potíží přibyde. „Odehraje se spoustu zápasů v krátkém časovém sledu. Bude horké počasí a to také jistě neblaze ovlivní náchylnost ke zranění. Snad se těch patálií neobjeví tolik jako v Německu, kde s tím mají problémy.

My se musíme soustředit na našich zbývajících jedenáct ligových utkání. Pokusíme se jich vyhrát co nejvíce a přiblížit se tak titulu. Nastoupí proti nám však zase trochu jiné týmy. V prvé řadě si musíme užívat fotbal,” uzavřel barcelonský lodivod rozhovor.

Vojt?ch Olšr / marca.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
pentoe - 31.05. Odpovědět

Kurzové sázení - Fotbal - Stolní tenis - Tenis - Velmi Spolehlivé informace.
www.netese.blogspot.cz

pentoe
Reklama
Reklama
Nejnovější články