Zpět na » Primera Division » Inter už se smířil s odchodem Lautara. Teď tlačí na Barcelonu, aby urychlila jednání

Primera Division - Inter už se smířil s odchodem Lautara. Teď tlačí na Barcelonu, aby urychlila jednání

Inter už se smířil s odchodem Lautara. Teď tlačí na Barcelonu, aby urychlila jednání © 90min.com - Kolikrát ještě oblékne Lautaro dres Interu?

1

Líbilo se

16.05. - V době, kdy se takřka všechen nejlepší světový fotbal uchýlil do nuceného spánku, se jedná o jedno z nejdiskutovanějších témat. Barcelona hledá novou útočnou zbraň v Itálii, kde už několik týdnů vyjednává s milánským Interem. Forvard Nerazzuri Lautaro Martínez se rozhodl pro změnu dresu již dříve, teď se navíc s jeho úsudkem ztotožnil i stávající zaměstnavatel. Katalánci se pokusí co nejdříve přetavit přestup ve skutečnost.

Argentinský útočník je letos na trhu horkým zbožím. Trenér Antonio Conte mu ve městě módy přidělil místo vedle zkušenějšího Romela Lukaka a nevysoký mladík zazářil. Vyniká bojovností, fyzickou připraveností i neomylnou koncovkou.

Ještě než začalo letní přestupové okno, vcelku jasně se vykrystalizoval jako hlavní zájemce španělský hegemon. Barcelonu stále trápí stárnoucí ofenzivní řada, která nemůže věčně stát na Lionelu Messim a momentálně zraněném Luisi Suárezovi. Oběma tahounům přitom příští rok končí stávající smlouvy.

Nevydařené posily na Camp Nou jsou kapitolou samy pro sebe. Ousmane Dembélé zatím strávil více času rehabilitací zdravotních potíží než na hřišti. Jeho krajan Antoine Griezmann rovněž nedostál přestupové částce 120 miliónů eur. Martin Braithwaite přišel pouze jako záložní řešení rozsáhlé marodky. A v létě se vrátí z Bayernu Philippe Coutinho, který u Středozemního moře také pohořel.

Lautaro proti Barceloně nastoupil v Lize mistrů

Přesun Lautara ovšem může do značné míry poznamenat ekonomická krize. Katalánský velkoklub nehodlá za žádnou cenu aktivovat Martínezovu výkupní klauzuli v hodnotě 111 miliónů eur a hledá alternativní východisko. Inter požaduje, aby se vše dotáhlo ještě během května a vedení tak mělo jasno o svém budoucím rozpočtu.

Jako nejreálnější varianta se nabízí hráčská výměna s dodatečnou peněžní kompenzací. Celek ze San Sira projevil zájem o barcelonského Artura Vidala, v médiích se psalo také o Ivanu Rakitićovi či Nélsonu Semedovi. Nabízí se rovněž jména hráčů, již letos působí na hostování. Jmenovitě se jedná například o Jean-Claira Todiba, Carlese Aleñu či Carlese Péreze.

Po prodeji Martíneze, o kterém se mimochodem nedávno pochvalně vyjádřili možná budoucí spoluhráči Messi se Suárezem, hodlá Inter obratem posílit. Zahraniční zdroje spekulují o příchodech dalších skvělých útočníků Aubameyanga či Wernera, všechno ovšem stojí na úspěšnosti jednání s Barcelonou.

Vojt?ch Olšr / sport.es, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 16.05. Odpovědět

domrdat transfermarkt takovým trotlem může jedině hnůj z katalánska Smajlík 2

Wazz

Wazz-Ani chytrý ani vtipný. Lautaro má super budoucnost, je mladý, rychlý, tvrdý, hladový. Barca ho potřebuje více než Neymara, vzhledem k budoucnosti, podle mě.

tamburin
Reklama
Reklama
Nejnovější články