Zpět na » Primera Division » Pokud chceme vyhrávat trofeje, musíme se razantně zlepšit, urguje Lionel Messi

Primera Division - Pokud chceme vyhrávat trofeje, musíme se razantně zlepšit, urguje Lionel Messi

Pokud chceme vyhrávat trofeje, musíme se razantně zlepšit, urguje Lionel Messi © 90min.com - Kolik trofejí získá Messi ve zbytku sezóny?

2

Líbilo se

15.05. - Profesionální kopaná dostala vlivem šířící se koronavirové pandemie takřka celosvětovou stopku. Většina fotbalových hvězd ustoupila do pozadí a krom příspěvků na sociálních sítích o nich příliš slyšet nebylo. Jeden z nejlepších hráčů historie Leo Messi teď nedlouho před návratem španělské Primera División otevřeně promluvil o šancích své Barcelony.

Katalánský velkoklub neprožívá povedenou sezónu. Nepřesvědčivé výkony nakonec stály místo hlavního trenéra Ernesta Valverdeho, do jehož křesla usedl 61letý stratég Quique Setién. Ani on ovšem obhajujícímu mistrovi španělské nejvyšší soutěže přespříliš kuráže nedodal.

Než se začátkem března zakázaly sportovní akce na Pyrenejském poloostrově, Barcelona si stála na prvním místě tabulky. Tím ovšem výčet pozitiv vesměs končí. Konec v Copa del Rey rukou Bilbaa (1:0), utrápená remíza 1:1 v úvodním osmifinále Ligy mistrů na půdě Neapole a ligová prohra 2:0 s o dva body druhým Realem Madrid. To si Blaugranas za rámeček vskutku nedají.

Ústřední postavou španělského hegemona je již pěknou řádku let Lionel Messi. S formou nevysokého Argentince častokrát stoupá i klesá výkonnostní křivka celého mužstva. Šestinásobný vítěz Zlatého míče má u Středozemního moře smlouvu pouze do června roku 2021 a jeho budoucnost na Camp Nou nabývá nejasných obrysů.

Kouč Setién po příchodu do Barcelony povzbuzoval fanouškovskou obec slibnými výhledy do budoucnosti. Kapitán Messi ovšem s názory svého šéfa úplně nesouhlasí. „Nikdy jsem nepřestal věřit v náš mančaft. Nepochybuji o tom, že můžeme vyhrát všechny zbývající trofeje,ne však s takovou hrou, jakou jsme doposud předváděli,” řekl rodák z Rosaria španělskému deníku Sport.

Lionel Messi na tréninku s Quique Setiénem

Každý má samozřejmě svůj vlastní názor a vzájemný respekt je důležitý. Já jsem však hrál Ligu mistrů rok od roku a vím, co je pro úspěch v ní potřeba. Setién tomu možná úplně neporozuměl.

La Liga se již pomalu rozbíhá. Hráči všech týmů minulý týden podstoupili preventivní testování na nemoc COVID-19 a postupně se vracejí ke skupinovým tréninkům. Konkrétní datum návratu zatím nepadlo, všichni fotbalisté i fanoušci už však napjatě čekají. Messi věří, že jeho celek vrátí do zápasového rytmu v dobrém rozpoložení.

Nucená přestávka nám možná ve výsledku pomůže. Musíme však vyčkat, jestli se soutěže budou moci znovu rozběhnout. V ten moment za sebou necháme všechny pochyby.

Návrat k pravidelnému tréninku je první krok. Neměli bychom však být přehnaně sebevědomí. Stále je nutné dodržovat všechna doporučená opatření. Musíme ovšem zůstat připraveni na restart ligy.

Osobně se na zápasy moc těším. Bude to ale trochu zvláštní. Na stadionu nebudou fanoušci, hráčise teď navíc více soustředí na zdraví svých rodin. Neradi bychom, aby nás odstřihli od vlastních příbuzných,” uzavřel Lionel Messi vcelku rozsáhlý rozhovor.

Vojt?ch Olšr / mirror.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 16.05. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 dyť krachujete ty kašpare

Wazz

Už ti ten koronavirus leze na mozek. Smajlík 3 Smajlík 3

Arrow1356
Reklama
Reklama
Nejnovější články