Zpět na » Primera Division » Rakitić ve sporu s vedením Barcelony. Nedostal slíbenou smlouvu, teď se chce vrátit do Sevilly

Primera Division - Rakitić ve sporu s vedením Barcelony. Nedostal slíbenou smlouvu, teď se chce vrátit do Sevilly

Rakitić ve sporu s vedením Barcelony. Nedostal slíbenou smlouvu, teď se chce vrátit do Sevilly © 90min.com - Ivan Rakitić

0

Líbilo se

07.05. - Na Camp Nou dochází ke generační obměně. Kádr pomalu opouští vítězové Ligy mistrů z roku 2015 a nahrazují je mladší fotbalisté odjinud. Barcelonským se zatím stále nedaří najít nové hvězdy a tahouny týmu, jednoho z nich si přitom svým chováním pořádně rozeštvala. Ivan Rakitić je podle španělských médií nespokojený se zacházením ze strany katalánského velkoklubu a pomalu si hledá cestu ven.

Do Barcelony přestoupil chorvatský středopolař před šesti lety. Hned ve své premiérové sezóně slavil vítězství v Primera División, Lize mistrů i Copa del Rey. Pro Blaugranas snový ročník. Od té doby stihnul odkopat v červeno-modrém dresu bezmála 300 soutěžních zápasů. Svá vystoupení okořenil 34 góly a 41 asistencemi.

Teď se však se svým zaměstnavatelem dostal do křížku. Ani Rakitić nedokáže zastavit věk. Ve 32 letech už jej na trávníku nahrazují mladší borci. Vždyť skoro polovina z jeho letošních 31 startů přišla až z lavičky.

Stávající smlouvu, která švýcarskému rodákovi trvá do příštího léta, podepsal v roce 2017. Tehdy se prý s Barcelonou domluvil na budoucím vylepšení platových podmínek, nic takového se však neodehrálo. Teď navíc vedení otálí s prodloužením spolupráce. Jako lepší varianta se představenstvu jeví prodej ostříleného fotbalisty.

Pošramocenému vztahu jistě nepomáhají ani mediální spekulace. Jméno technicky nadprůměrně vybaveného středopolaře se častokrát objevuje jako součást různých výměnných obchodů a celkově z nich nevyplývá přehnaný zájem Barcelony o jeho služby.

Čtyřnásobný vítěz La Ligy tedy reálně zvažuje změnu dresu. Vysněné působiště pro něj představuje Sevilla FC, odkud se v roce 2014 stěhoval do Barcelony. Ve městě stále vlastní luxusní dům, jeho manželka z oblasti Andalusie pochází. Ideální místo pro dohrání kariéry na vrcholové úrovni.

Celek, jehož bránu stráží již druhým rokem Tomáš Vaclík, se ovšem zdráhá zaplatit požadovanou cenu v oblasti 20 miliónů eur. Nedostatek prostředků je pravděpodobně dán hlavně probíhající ekonomickou krizí. Rakitićovi tedy nezbývá, než zatnout zuby a ještě sezónu vydržet v Katalánsku.

Vojt?ch Olšr / 90min.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články