Zpět na » Primera Division » Doufám, že Lautaro neodejde do Barcelony, prohlásil Martínezův legendární krajan

Primera Division - Doufám, že Lautaro neodejde do Barcelony, prohlásil Martínezův legendární krajan

Doufám, že Lautaro neodejde do Barcelony, prohlásil Martínezův legendární krajan © 90min.com - Lautaro Martínez

0

Líbilo se

06.05. - Přesun Lautara Martíneze do Barcelony se prý během nadcházejících měsíců může stát realitou. Oba kluby už jednají o konkrétních podmínkách dohody, samotný hráč se pak podle zahraničních zdrojů hodlá dosáhnout změny dresu za jakoukoliv cenu. Ke změně názoru jej však možná namotivuje rada slavného argentinského snajpra Hernána Crespa.

Někdejší útočník Parmy, Chelsea či Interu Milán ví, jak to ve fotbale chodí. Za svou kariéru získal titul v Anglii, Itálii i rodné Argentině. S věhlasným klubem River Plate dokonce jako 20letý ovládl ceněný Pohár osvoboditelů. Za reprezentaci přidal přes třicet gólů v 64 mezistátních utkáních. Momentálně působí jako trenér u týmu Defensa.

Přeji si, aby Lautaro zůstal v Miláně z tisíce různých důvodů. Hraje ve velkém klubu, dalšídva či třiroky by mu tady jistě prospěly. Fotbalista na takové úrovni se musí vyrovnat s tlakem. A když zůstane na jednom místě, trochu se to tím vyváží,” řekl vyhlášený šutér pro server Goal.

Zajímavé je, že většina Crespových angažmá netrvala déle než dva roky. Maximem se pro něj staly čtyři sezóny v Parmě, kde strávil svá první léta za oceánem. Za Inter Milán odehrál přes sto utkání, jeden kompletní ročník ovšem strávil také u konkurenčního AC.

Z mého pohledu je to pro něj to nejlepší. Ještě toho neodkopal tolik a prošel si změnami. Letos se poprvé prosadil do základní sestavy. Musel si to těžce vybojovat a ta sezóna ještě ani neskončila,” pokračoval Crespo.

Už v dřívějších rozhovorech přitom jihoamerická legenda vyzdvihla Lautarovy schopnosti. „Mohl by se klidně stát novým Agüerem. Není sice tak dobrý s míčem, disponuje však lepším psychickým nastavením. Vždy hrajetýmově, nepřestává na hřišti makat,” zaznělo z jeho úst před měsícem na stanici Sky Sport Italia.

Martínez prorazil do profesionálního fotbalu v argentinském Racingu, který za něj před dvěma lety vyinkasoval přes 20 miliónů eur. Dnes se v médiích šušká o výkupní klauzuli s hodnotou 111 miliónů eur. Další možnost prodeje představuje pro Inter hráčská výměna, jíž se ostatně nebrání ani katalánský velkoklub.

Vojt?ch Olšr / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články