Zpět na » Primera Division » Messi a spol. se brzy vrátí do akce. Začátek La Ligy už má konkrétní podobu

Primera Division - Messi a spol. se brzy vrátí do akce. Začátek La Ligy už má konkrétní podobu

Messi a spol. se brzy vrátí do akce. Začátek La Ligy už má konkrétní podobu © FotbalPortal.cz - Messi a Benzema už si brzy zahrají soutěžní zápasy

0

Líbilo se

29.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Situace kolem koronaviru se sice pomalu, ale přeci jen zlepšuje. I jedna z nejhůře postižených zemí touto nákazou na světě, Španělsko, už pomalu vidí světlo na konci tunelu. Země na Pyrenejském poloostrově, kde v souvislosti s nákazou zemřelo téměř 24000 lidí, pozvolna uvolňuje striktní opatření a týká se to i vrcholového sportu.

Ačkoliv uplynulý týden kvůli nařízení vlády v souvislosti s bezpečnostními opatřeními odpískali dohrání sezóny v Nizozemsku a včera podobný krok učinili i ve Francii, koronavirem těžce zasažené Španělsko neskládá zbraně. Zde naopak přední činitelé státu stanovili čtyři časové období, podle nichž se budou fotbalisté postupně vracet do plné zátěže. Na konci tohoto plánu je začátek nejvyšší soutěže La Ligy. Jak vypadá harmonogram, který včera představil premiér Pedro Sánchez?

4. května

V tento den mohou jednotlivé kluby otevřít prostory svých tréninkových center, aby mohly být zahájeny individuální tréninky. Pokud to uzná kondiční trenér za vhodné, mohou být s míčem. Předtím ale všechny přítomné osoby musí mít negativní test na koronavirus. K odběru dojde v autě každé autorizované osoby před začátkem tréninků.

18. května

Tento termín je vyhrazen pro tréninky v omezených skupinách hráčů. Prvotně by se měly tréninky rozdělit do skupinek nejvíce po šesti hráčích, které by se od 25. května mohly rozšířit na osmičlenné. Na hřišti ale nesmí být víc jak deset osob, včetně trenéra. Skupiny od sebe budou muset být ve sportovních centrech separovány. Nesmí se potkávat ani na tréninkových plochách ani v kabině.

1. června

Od tohoto dne budou tréninky probíhat kolektivně, ovšem vždy za striktního dodržení všech předpisů. Podle návrhu by mělo vše probíhat v režimu soustředění, to ale zatím fotbalisté odmítají.

5. června

Datum, kdy by se měla znovu rozjet španělská La Liga, samozřejmě bez diváků. Podle toho, jak budou probíhat tréninky, by se teoreticky mohl start soutěže ještě o jeden týden posunout na 12. června.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články