Zpět na » Primera Division » Kam by mohl zamířit Gareth Bale, pokud odejde z Realu Madrid?

Primera Division - Kam by mohl zamířit Gareth Bale, pokud odejde z Realu Madrid?

Kam by mohl zamířit Gareth Bale, pokud odejde z Realu Madrid? © as.com - Gareth Bale

2

Líbilo se

10.10. - Do sezóny vstoupil nadmíru dobře. Dal dva góly, na další dva nahrál, mnohem větší úsilí vyvíjí i v okamžiku bránění. Zkrátka Gareth Bale má touho všem ukázat, že se trenér Zidane jeho opomíjením mýlil. Nicméně poslední gesto ze strany francouzského kouče, kdy ho nechal proti Bruggám jen na tribuně, Balea velmi zasáhlo.

Proto měl poprvé od svého přestupu v roce 2013 otevřeně přemýšlet o odchodu z klubu. Respektive poprvé z vlastní vůle na základě okolností, které se proti němu staví. Jenže ačkoliv je pořád mezi nejlepšími útočníky světa, najít nové angažmá pro něj nebude zas tak snadné. Pochopitelně zejména kvůli gáži 15 milionů eur ročně. Jaké jsou tedy případné alternativy, kam by mohl 30letý fotbalista zamířit?

Tottenham a Manchester United

Jsou to dvě logické destinace. Bale je bývalým hráčem Tottenhamu a United se zase o velšského útočníka zajímali několik přestupových oken. Navíc momentálně se ani jednomu nedaří podle očekávání, Spurs jsou v lize devátí, Rudí ďáblové dokonce až dvanáctí a jestli nedojde k razantnímu zlepšení, budou nuceny oba kluby v létě posílit. A Bale by mohl být vhodnou alternativou.

Ačkoliv se v Premier League točí velké peníze a zaplatit Baleův plat by se mohlo vejít do možností obou klubů, přeci jen jeho věk (v červenci mu bude 31) a častá zranění mohou být pádným argumentem k tomu, aby si Bale sáhl na peníze.

Bayern

Není to sice klub, který by byl mezi favority na získání Balea. Nicméně měl o něj jistý zájem už v létě. A navíc ani bavorskému obrovi se nedaří úplně podle očekávání - jen čtyři výhry v sedmi kolech a třetí místo nejsou čísla, z nichž by byli v Allianz Areně úplně odvaření. Pokud by nefungovalo osvěžení v podobě Perišiće či Coutinha, kteří jsou do Bayernu jen zapůjčeni, mohl by místo nich do Mnichova zamířit Bale. Ale zase je tu stejný problém. Plat. Bayern by určitě musel jednat s Velšanem o jeho snížení.

Čína nebo MLS

Tato angažmá už spíše zavání dohráním kariéry ve zlatém ráji. Čínské kluby byly blízko přestupu Balea už letos v létě. Jiangsu Suning dokonce předložil nabídku, podle kuloárních zdrojů ale nebyl fotbalista spokojen a na poslední chvíli couvl, jiné zdroje uvádí, že to byl Real, který cukl, neboť nechtěl hráče pustit zadarmo a ani za později navrhovaných 20 milionů eur.

Jestli Číňané nechtěli platit za transfer Balea kvůli vnitřním opatřením platným pro tamější Superligu (kluby musí stejnou sumu za přestup zaplatit i čínské federaci s cílem zabránit astronomickým transferovým sumám, aby se tak preferovala výchova mladých čínských hráčů), pak v Americe na takové akce rovněž nejsou příliš zvyklí. Kultura na severoamerickém kontinentu je v tomto ohledu trochu jiná. Hráči se zde nekupují, ale prochází draftem, či dochází na výměny. Tudíž by Bale musel přijít jako volný hráč. A s financemi to také nebude úplně optimální, vzhledem k tomu, že nejlépe placený hráč je Ibrahimović se 7,2 miliony dolarů ročně. Každopádně aspoň zde by neměl Bale problém s komunikací.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Do Manchesteru s ním. Pěkný plat moc se nenadře. Značka ideal.

CantonaErik

Dyt toto léto ho nikdo nechtěl, ať jde hrát MLS.

BeckhamKakaZidane
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články