Zpět na » Primera Division » Griezmann zavelel k obratu a Barcelona si došla pro první výhru

Primera Division - Griezmann zavelel k obratu a Barcelona si došla pro první výhru

Griezmann zavelel k obratu a Barcelona si došla pro první výhru © dailymail.co.uk - Antoine Griezmann

0

25.08. - REVIEW Tristní obrázek nabízela v prvním poločase zápasu proti Betisu mistrovská Barcelona. Dokonce po ojedinělé akci gólem Nabila Fekira prohrávala 0:1. Pak ale zavelel k obratu dvěma góly Antoine Griezmann a zápas se následně proměnil v jednoznačnou exhibici azulgranas.

Barcelona 5:2 Betis

Góly: 41. a 50. Griezmann, 56. C. Pérez, 60. Alba, 77. Arturo Vidal - 15. Fekir, 79. Loren

Barcelona: Ter Stegen - N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Roberto, Busquets (74. Arturo Vidal), De Jong - Rafinha (81. Firpo), Griezmann, C. Pérez (78. Fati).

Betis:
D. Martín - Emerson, Bartra, Sidnei, Pedraza - Canales (75. D. Lainez), Guardado (62. Joaquín), W. Carvalho, Tello (61. Kaptoum) - Loren, Fekir

Neplodné obléhání šestnáctky hostujícího Betisu. Tak by se dalo jednou větou charakterizovat dění na trávníku Camp Nou během úvodních 45 minut. Barceloně citelně scházeli zranění Messi se Suárezem a jejich zástupci si nevěděli rady, jak překonat zhuštěnou defenzivu verdiblancos. A když navíc po špatné rozehrávce Busquetse šli hosté do protiútoku, který přetavil ve vedoucí gól Nabil Fekir, stahovala se nad Barcou černá mračna.

Navíc ve 38. minutě neproměnil tutovku aktivní Rafinha a v tu chvíli se fanoušci na tribunách obávali toho nejhoršího. Statistici už pomalu hledali v archivech, kdy Barca naposledy prohrála úvodní dva zápasy ligové sezony, když se ve 41.minutě trefil Griezmann. Naběhl si na centr Roberta a na dlouhou nohu vstřelil svůj premiérový gól na Camp Nou. V předchozích 14 návštěvách se mu to nepovedlo ani jednou.

Hned po obrátce se blýskl znovu. Nejlepší období Barcy v zápase odstartoval perfektním obstřelem a dostal domácí do vedení. Nedlouho po něm se premiérově trefil i Carles Pérez a gólem přispěl k pohodě i Jordi Alba.

Poté, co se zápas ze strany domácích trochu uklidnil, přišly ještě dvě nádherné gólové akce. Nejprve po pasu Griezmanna skóroval střídající Vidal na 5:1, aby na druhé straně alespoň kosmeticky upravil výsledek Loren Moron parádní střelou do šibenice.

Památným momentem zápasu určitě bude i střídání ze 78.minuty, kdy se na trávník dostal mladý Ansu Fitu. Teprve šestnáctiletý fotbalista se stal druhým nejmladším debutantem klubové historie.