Zpět na » Primera Division » Valencia jásá, Zidane si připsal první prohru po návratu do Madridu

Primera Division - Valencia jásá, Zidane si připsal první prohru po návratu do Madridu

Valencia jásá, Zidane si připsal první prohru po návratu do Madridu © lfp.es - Gonzalo Guedes

0

03.04. - REVIEW Zinedine Zidane po návratu na lavičku Realu Madrid zaznamenal první porážku. Bílý balet sice měl herní převahu, byl častěji na míči, ale góly dávala Valencia. Nejprve v prvním poločase Guedes, ve druhé části pak Garay. Za hosty už v závěru jen snížil Karim Benzema a výsledek 2:1 znamená, že se Valencia posunula na pátou pozici a ztráta Madridu na vedoucí Barcelonu se rozrostla na 13 bodů.

Valencia 2:1 Real Madrid

Góly: 35. Guedes, 83. Garay - 90+3 Benzema

Valencia: Neto - Wass, Garay, Diakhaby, Gayá - Soler (80. F. Torres), Parejo, Kondogbia, Guedes (73. Čeryšev) - Rodrigo, Gameiro (85. Mina).

Real:
Navas - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos (64. Isco) - L. Vázquez (78. Mariano), Benzema, Asensio (64. Bale)

V poměrně nudném zápase přišla první střela na branku až ve 22. minutě z kopačky hostujícího Kroose, Neto s ní ale problémy neměl. To Valencia se mezi tři tyče sice poprvé trefila až ve 35. minutě, ale hned to byla rána gólová. Guedes v šestnáctce vypálil s dokonalou přesností k tyči a gólman Realu, jímž dnes byl Keylor Navas, neměl sebemenší šanci.

To Valencii hodně navnadilo a po vedoucí brance spustila kanonádu. Postupně se osmělili k zakončení Gameiro hlavou, Kondogbia a ve 40. minutě i Rodrigo. Ani jeden pokus ale nebyl přesný.

Územní převaha Realu se ve druhé půli ještě zvýšila oproti první pětačtyřicetiminutovce, ale byla vesměs platonická. Real nasbíral za tuto část celkem devět střel, ale ty nebyly příliš nebezpečné. A akce, z níž by měla mít Valencia obavy, se také zrovna nekonaly. To na druhé straně se musel v 53. minutě vyznamenat proti pokusu Solera Navas, v 61. Rodrigo střílel těsně vedle branky.

V 74. minutě podnikla Valencia rychlý brejk, Rodrigo se sice nechal vytlačit z ideální střelecké pozice, ale dobře našel nabíhajícího Gameira. Ten se ale nakonec ke střele nedostal a míč stačil zasáhnout jen patičkou a celou akci zazdil.

Skóre mohl vyrovnat v 79. minutě Sergio Ramos, ale míč z jeho hlavičky letěl mimo branku. Mnohem přesnější mušku měl ale jeho bývalý spoluhráč Ezequiel Garay. Po rohovém kopu mu totiž nevěnoval příliš pozornost Casemiro a hlavička argentinského zadáka ve službách Valencie skončila v síti - 2:0.

Realu se nakonec přeci jen podařilo snížit, také hlavou se trefil Benzema, ale v tu chvíli už do konce zápasu scházelo jen pár nastavených sekund. Real Madrid tak zaznamenal první prohru po návratu Zinedina Zidana do funkce a v této ligové sezóně už celkově devátou.

Další výsledky 30. kola:

Villarreal - Barcelona 4:4 (24. Chukwueze, 50. Ekambi, 63. Iborra, 81. Bacca - 13. Coutinho, 17. Malcom, 90. Messi, 90+3. L. Suárez)
Atlético - Girona 2:0 (79. Godín, 90+4. Griezmann)
Espanyol - Getafe 1:1 (56. Iglesias - 72. Ángel)

Athletic Bilbao - Levante 3:2 (5. Berchiche, 27. Aitor Fernández vlastní, 90+3. Muniain z pen. - 51. Martí z pen., 89. Cabaco)
Eibar - Rayo 2:1 (64. Charles, 73. León - 40. Pozo)
Huesca - Celta Vigo 3:3 (63. Gallego, 71. Ávila, 73. Pulido - 15. Méndez, 57. Aspas, 82. Boudebouz)

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.