Zpět na » Primera Division » Álvaro Morata krůček od Atlética. Co ale ještě schází k definitivě?

Primera Division - Álvaro Morata krůček od Atlética. Co ale ještě schází k definitivě?

Álvaro Morata krůček od Atlética. Co ale ještě schází k definitivě? © as.com - Álvaro Morata

0

Líbilo se

21.01. - Nakonec asi k tolik omílanému přesunu dojde. Útočník Álvaro Morata si sbalí na Stamford Bridge kufry a vydá se do své domoviny. Zpět do Madridu, byť na jinou adresu než na tu, z které před rokem a půl vyrážel do Chelsea. Jenže tomu, aby byl prohlášen za novou posilu Atlética Madrid, ještě schází pár detailů.

Nejdříve to měla být Sevilla, pak do toho novináři zamíchali Barcelonu, ale teď to vypadá na to, že se Álvaro Morata přeci jen vrátí do Španělska. Transfer, po kterém toužil vzhledem k tomu, že pod manažerem Sarrim nenacházel možnosti se prosadit.

V Atléticu, kde už jako mladý působil, na něj navíc s otevřenou náručí čeká trenér Diego Simeone, jemuž se tak při zranění Diega Costy rozšíří možnosti v ofenzivní fázi.

Atlético by mělo za půlroční zapůjčení Moraty zaplatit Chelsea zhruba 3 miliony eur, madridský klub navíc bude mít možnost koupit hráče po skončení ročníku za 50 milionů eur plus bonusy. Součástí dohody je i to, že Colchoneros uhradí část útočníkovy mzdy, jež činí cirka 8 milionů eur čistého za rok.

Jenže k tomu, aby se mohla celá operace oficiálně potvrdit, ještě schází několik podmínek. Předně Atlético potřebuje uvolnit prostor pod platovým stropem. Momentálně by gáže Moraty překročila limit stanovený La Ligou a tak musí Rojiblancos některé hráče z kádru urychleně vylifrovat. Mluví se především o Kalinićovi, útočníkovi, který asi nepředstavuje to, co Simeone před sezónou pro svůj herní styl hledal. Zájem o něj je ve Valencii nebo v Monaku, ale chorvatskému borci se z Madridu moc nechce.

Pryč z klubu by měl jít možná i záložník Gelson Martins, který rovněž nedostává příliš prostoru a naposledy se o jeho hostování zajímal Arsenal.

Ale to pořád není všechno. Podmínku má i AC Milán. Gonzala Higuaína na San Siru neudrží, ovšem než ho pustí směrem do Chelsea, chtějí za něj získat náhradu. Rýsuje se útočník Janova Krzysztof Piatek, jenže dohodu s hráčem zatím nenásledovalo plácnutí rukou mezi prezidenty obou klubů.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Aby jste se nedivili. Griezmann při příchodu do Atletica nikoho nezajímal a Simeone z něj udělal top hráče těžkou dřinou na tréninku. Myslim že Morata a Simeone je skvělý nápad, může z něj vyždímat maximum, protože Morata je bojovník ale bez motivace, o to se postará Simeone. Na víc jsem nevdel ze je Alvaro původne z Atletica.

Galactus

Kdyby byl Alvaro bojovník, tak neutíká z každého boje či problému jako první. A kdyby byl bojovník, tak neleží při každém kontaku na zemi a nebrečí, ale v tomhle si myslím, že v Atleticu zapadne.

Frenkies

Pro mě je to jen velký zbabělec. Je na něho tlak, tak se raději rozbrečí a vybrečí si odchod z klubu. Ale nedivím se, je to přece uplakaný Španěl a hnusná simulantská primadona. Doufám, že v Atleticu pohoří a skončí někde v Africe na fotbale.

Frenkies
Wazz - 21.01. Odpovědět

Smajlík 2

Wazz
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články