Zpět na » Primera Division » Závěrečné minuty rozhodly o obratu Barcelony ve Vallecanu i o výhře Realu s Valladolidem

Primera Division - Závěrečné minuty rozhodly o obratu Barcelony ve Vallecanu i o výhře Realu s Valladolidem

Závěrečné minuty rozhodly o obratu Barcelony ve Vallecanu i o výhře Realu s Valladolidem © dailymail.co.uk - Vinícius

1

03.11. - REVIEW Zápasy dvou největších španělských klubů se dnes rozhodovaly až v závěrečných minutách. Real Madrid až dvěma góly na sklonku utkání přemohl srdnatě bojující Valladolid. Nový trenér Solari tak zahájil svoje angažmá na Bernabéu tříbodovým ziskem. Ještě tři minuty před koncem prohrávala Barcelona na půdě předposledního Raya Vallecana 1:2. Pak ale Dembélé se Suárezem otočili skóre a zajistili azulgranas důležitou výhru.

Real Madrid 2:0 Real Valladolid

Góly: 84. Olivas vlastní, 88. Ramos z penalty

Real Madrid: Courtois - Odriozola Arzallus, Nacho Fernández, Ramos, Reguilón - Kroos, Casemiro (59. Isco), Modrić - Bale (71. L. Vázquez), Benzema, Asensio (75. Vinícius Júnior)

Valladolid: Masip - Moyano (85. Čop), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez - Antoñito, Míchel, Alcaraz, T. Villa (69. Verde) - Leo Suárez (77. Plano), Ünal

Real Madrid začal pod novým koučem Solarim poměrně nadějně. Hned v začátku mířil těsně vedle Benzema, aby pak krátce nato madridský útočník hlavou v dobré pozici mířil jen do Masipa. Nebezpečně zakončoval i Bale nebo Casemiro. Hosté se ale postupně začali osmělovat a velkou šanci promarnil Antoňito ve 34. minutě. Sám před gólmanem Courtoisem sice zvolil asi to nejlepší řešení, ale provedení nebylo úplně ideální a jeho lob přeletěl branku.

To dodalo hostujícímu týmu odvahu a následné střely Toniho Villy a Enese Ünala měly gólové parametry. Však také domácí fanoušci vyprovázeli své hráče do kabin pískotem.

Druhou půli začal Real Madrid tlakem a brzy měl i velké šance otevřít skóre. Především Casemiro, který nejprve v 53. minutě skákal na centr Benzemy, ale hlavou poslal míč těsně nad, aby vzápětí tvrdou střelou z dálky donutil zasáhnout Masipa. Z následného rohu pak Bale hlavičkoval jen do míst, kde stál připravený gólman Valladolidu.

K záživné úvodní čtvrthodině druhého dějství přispěli ale také hosté. V 58. minutě totiž Alcaraz vypálil, Courtois se po jeho projektilu natahoval marně, ale pomohlo mu břevno, které balón vrátilo zpět do pole. Po pár sekundách si musel nejlepší gólman MS v Rusku připsat ostrý zákrok po brejku Toniho Villy. Stejný hráč pak v 65. minutě už Courtoise překonal, ale zase skončil míč jen na horní tyčce.

Když už se zdálo, že Blancos nedokáží vstřelit gól, pomohlo štěstí. Střídající Vinícius poslal v 84. minutě před bránu ostrý centr, od Olivase se míč odrazil na branku Valladolidu a Masip už nedokázal včas zareagovat. Výhru čtyři minuty nato potvrdil Ramos, který z penalty v Panenkovském stylu rozhodl o tom, že Bílý balet po pěti zápasech konečně v domácí lize vyhraje.

Rayo Vallecano 2:3 FC Barcelona

Góly: 35. Pozo, 57. Á. García - 11. a 90. L. Suárez, 87. Dembélé

Rayo Vallecano: Alberto García - Advíncula, Gálvez (71. Velázquez), Amat, Á. Moreno - Comesaña - Embarba, Imbula, Trejo (56. Á. García), Pozo - Raúl de Tomás (65. Alegría)

FC Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić, Busquets, Arthur (67. Arturo Vidal) - Rafinha (52. Dembélé), L. Suárez, Coutinho (67. Munir)

Barcelona s velkou klikou nakonec na stadionu ve Vallecas vybojovala tři body. Její výkon totiž po vedoucím gólu postupně uvadal a domácí celek, který do souboje nastupoval jako předposlední v tabulce, byl v průběhu druhé půle lepším týmem. Nicméně góly Dembélého a Suáreze obrátily pro azulgranas nepříznivé skóre.

Byl to právě Suárez, který se jako první snažil ohrozit branku domácího brankáře z přímého kopu, ale těsně ji minul. Ovšem už v 11. minutě se za brankovou čáru trefil poté, co Jordi Alba klasicky přihrával od zadní čáry pod sebe a Uruguayec našel místo kam míč umístit. 0:1.

Rayo se z obdržené branky postupně oklepalo a ve 30. minutě Raúl de Tomás mířil jen těsně vedle Ter Stegenovy branky. Mnohem přesněji pálil José Pozo, který vystřelil zpoza vápna a jeho rána s odrazem o tyč zapadla za záda německého gólmana. Bylo vyrovnáno. Domácím narostla křídla, přesto mohli jít do kabin s jednogólovým mankem, ale střelu Suáreze zastavila tyčka Garcíovy brány.

Ve druhé půli šlo do vedení oproti veškerým očekáváním domácí Rayo. Centr z pravé strany hlavičkoval do tyče De Tomás a Álvaro dostal odražený balón pohodlně do prázdné branky - 2:1. Rayo se ale za tohoto stavu nezatáhlo, nýbrž dál podnikalo výlety k blízkosti Ter Stegenovy brány, jelikož v tu chvíli byla Barcelona úplně mimo hru.

Když už se vše schylovalo k velkému překvapení kola, vyhrál Piqué hlavičkový souboj k Dembélému, ten napálil po zemi míč, který překvapivě zapadl do kouta branky, kterou hájil Álvaro Gracía. To běžela 87. minuta. V tu chvíli by snad azulgranas byli spokojeni i s bodem. Ovšem Luis Suárez, který se v posledních zápasech proměnil v Messiho, si naběhl na táhlý centr z pravé strany a z první ho dostal do sítě - 2:3.