Zpět na » Primera Division » Real po roce opět vetuje Barçu: Finále na San Bernabéu hrát nebudete

Primera Division - Real po roce opět vetuje Barçu: Finále na San Bernabéu hrát nebudete

Real po roce opět vetuje Barçu: Finále na San Bernabéu hrát nebudete © thesportbible.com - San Bernabéu

0

Líbilo se

10.02. - Je to každým rokem stejná písnička. Odehraje se semifinále španělského poháru a hledá se místo, kde by se uskutečnil jeho závěrečný zápas. Stejně jako loni postoupila do finále Barcelona, jež měla opakovaný zájem hrát utkání na druhém největším stadionu v zemi - madridském San Bernabéu. Jenže znovu ostrouhá.

Ačkoliv považujeme Španělsko za vyspělou fotbalovou velmoc, zas tak ideální to v zemi na Pyrenejském poloostrově není. Pokud ponecháme stranou samotnou hru, která je zde mimo veškerou diskuzi, tak v zákulisí to občas také vázne a dochází k situacím, jež této fotbalu zaslíbené krajině nedělají ve světě dobré jméno.

Jde například i o každoroční určování místa, kde se uskuteční finále poháru Copa del Rey. To španělská federace dopředu nestanovuje a oznamuje se až ve chvíli, kdy jsou známi oba finalisté, aby bylo zaručeno, že se utkání odehraje na neutrální půdě. (I když se v posledních dobách najdou výjimky)

Španělské kluby mají širokou fanouškovskou základnu a finále poháru je pro příznivce klubu velkým svátkem, kvůli němuž neváhají křižovat třeba celou zemi, když je potřeba. Zúčastněné kluby mají každý spravedlivě nárok na polovinu vstupenek, které jsou k dispozici. Proto se při výběru stadionu postupuje od toho s největší kapacitou.

Také letos, stejně jako loni, projevila Barcelona přání hrát na San Bernabéu, stadionu Realu s kapacitou 80.000 fanoušků (druhý největší po Camp Nou). Ideální poloha uprostřed země, dobré dopravní spojení pro fanoušky a hlavně možnost uspokojit velké množství žádostí o vstupenky. A co si budeme povídat...Rivalita je obrovská a slavit případný titul na stadionu úhlavního nepřítele, to je prostě slast.

Jenže právě z toho důvodu si Real opakovaně postavil hlavu a řekl jasné „ne“. Oficiálně prezident Pérez prohlásil, že hned po skončení ligové sezóny začnou na Bernabéu práce na rekonstrukci stadionu a není tedy možné ho 27. května nabídnout jako alternativu na pořádání utkání.

Na internetu se samozřejmě okamžitě obejvily vtipné reakce na zamítnutí madridského klubu (zdroj: Twitter)

Nicméně všichni tuší, že to může být ze strany Blancos jen vhodná zástěrka. V Madridu by totiž neradi byli svědky i toho, jak se stadionem ponese při úvodní španělské hymně pískot 40.000 separatisticky laděných příznivců katalánského klubu. A vůbec, půjčovat stadion někomu, koho od srdce nenávidíte, aby vám ho zničil, jako při poslední takové příležitosti v roce 1997?

Dalším návrhem se stal stánek Athleticu Bilbao, moderní San Mamés, jenž pojme přes 50.000 diváků. Jenže zde budou 30. května koncertovat Guns´n Roses a podle informací trvá příprava vystoupení minimálně pět dní. Vypadá to tedy, že se finále nakonec uskuteční, stejně jako loni, na stadionu Atlética Madrid Vicente Calderónu na nějž se vměstná 54.000 fanoušků. Pro madridský stadion by to byla poslední velká akce, protože od nadcházející sezóny se Colchoneros přestěhují do nové lokality, jenž ponese název Wanda Metropolitano.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kadim - 10.02. Odpovědět

Od Realu komedie, nicméně naprosto pochopitelná. Co je daleko větší komedi, že svaz je schopnej to nechat odehrát na Nou Campu, jako minlej rok, což? Smajlík 12

Kadim

a co je za problém s nou campem? pokud s tím bude souhlasit soupeř a vstupenky budou rozděleny rovnoměrně. Když real dělá komedii stejně tak bilbao a pokud se k tomu postaví stejně i další třeba calderon či mestalla,tak je kokotina aby se to hrálo na nějakém malém pro 25 tis.to raději na nou campu pro 90 Smajlík 7

Thiago_A
- 10.02. Odpovědět

Ideální by bylo, kdyby byl stadion určen již před konáním pohárového ročníku. Ale ruku na srdce, jak by se líbilo Barce a nám, jejím fans, kdyby na Camp Nou slavil vítězství v Copě Real Madrid? Já rozhodnutí Realu úplně chápu.

TrutaCZ - 10.02. Odpovědět

Největším stadionu v zemi? Pokud se nepletu, tak to je Nou Camp, ne? :)

TrutaCZ
TrutaCZ - 10.02. Odpovědět

Ok, moje chyba, psal jsem komentář dříve než jsem dočetl celý článek.

TrutaCZ
Eidur - 10.02. Odpovědět

Vždyť se tam píše, že největší je Nou Camp. Četl jsi ten článek vůbec a nebo je pro Tebe rozdíl mezi Camp Nou a Nou Camp? Smajlík 4

Eidur
Eidur - 10.02. Odpovědět

Si to mohl taky napsat dřív, jsem nemusel reagovat Smajlík 2

Eidur

Bukakelona urobila to iste, ked bolo vo finale Atletico a Real.

Barbar_Onan
COKO - 10.02. Odpovědět

Kašpar jeden, to samé říkal i loni. S takovou bude mít Real nejmodernější stadion. Tam sa musí fachčit že sú všeci černi.

COKO
M1Ozil - 10.02. Odpovědět

Urcite sa Barcelona v rovnakom pripade zachova inak ze? Vam jebe

M1Ozil
COKO - 10.02. Odpovědět

To zatím neměli zapotřebí když byli v téměř každém finále Smajlík 6 ale jak psal Thiago, určitě to v budoucnu Barca z trucu udělá. Ale Peréz je kašpar, má být chlap a říct narovinu ne a nevymýšlet si povídačky kterým stejně nikdo nevěří.

COKO

Coko...Barca by se zachovala stejně, o tom nepochybuji! Každopádně je to trapné a ubohé! O to více 3 roky po sobě! Ale nedělám si iluze, že by Barca v opačném případě nepřišla s podobnou výmluvou. Smajlík 7 Smajlík 1

Bolomsson85
COKO - 10.02. Odpovědět

Nekaž mi moment kdy si můžu rypnout Smajlík 2 .

COKO

mě to přijde ale už strašně směšné když je to asi čtvrtý rok po sobě Smajlík 2 ta sama výmluva..
https://www.youtube.com/watch?v=gnmuHn3EYNU
Smajlík 2 Smajlík 2

Thiago_A

jediné řešení je prostě určit předem, což mi nepřijde vůbec složité..ale nedělám si iluze že barca se v budoucnu zachová jinak Smajlík 7 A třeba i kdyby se to určilo předem tak by na poslední chvili zjistili že nakonec se musí třeba čistit záchody,nebo nějaká jiná důležitá činnost proč by to nešlo Smajlík 2

Thiago_A
COKO - 10.02. Odpovědět

Smajlík 2 je to sranda no. Ale tohle je nejlepší řešení, určit stadion a nazdar. Navíc je pravda, že finále by se fakt mělo hrát na velkém stadionu. Nebo sakra měli dát ten zápas na San Mamés a u toho si nechat zahrát Guns´n Roses Smajlík 2

COKO

Jsou to blbci že to nerozhodnou předem a dopustí si tutu ostudu každým rokem. Asi se budou malovat šatny či co Smajlík 2 S takovými trapnými vymluvami může přijít každy. Madrid sice trochu chápu, že nechce aby barcelona zvedala trofeje nad hlavu zrovna na San B.nebo tam zněla hymna barcy (pouze teda pokud vyhraje). Ale myslím že by se barcelonské vedení v opačném případě zachovalo stejně Smajlík 7 nebo minimálně z trucu v budoucnu zachová..což taky pak každý pochopí.

Thiago_A

Právě, je to fraška a jak píšeš, také si myslím, že v případě Barcy by tomu nebylo jinak, ale mají to určit předem a je klid. Celkově se divím, že ve Španělsku není stadión ve stylu Wembley v Anglii pro reprezentace a poháry, to by těmto šaškárnám zamezilo a jistě by se takový stadión ve Španělsku uplatnil. No...už ať má Atlétiko postavený ten stadión pro 73 tisíc lidí, ať je od těchto frašek klid, kdy se to kvůli trapnému a nelogickému klubismu musí cpát na menší stadióny.

Bolomsson85

Jj je to škoda že tam takový stadion není,nejspíš by se uplatnil..ale celkově mě to vůbec u španělů nepřekvapuje. Ikdyž třeba olympijský stadion v barce snad pro 55 tis mi přijde celkem nevyužívaný (je spíš pro koncerty než sportovní akce a větší zápasy),ale nejspíš se pletu, celkově mi te areal tam nepřijde moc využívaný a přitom je to tam parádní. Ale právě jak říkáš je to škoda hlavně pro lidi, pak místo možných 80 tis tam bude moci jít jen zhruba polovina.

Thiago_A
balmain - 10.02. Odpovědět

protože je Španělsko v prdeli s celou ekonomikou a kdyby tam začli stavět nějakej megastadion, tak to bude naprostej výsměch

balmain

Klasická španělská komedie! Smajlík 2

Bolomsson85
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články