Zpět na » Primera Division » Barcelona prozradila, že na Pogbu měla loni přednostní právo

Primera Division - Barcelona prozradila, že na Pogbu měla loni přednostní právo

Barcelona prozradila, že na Pogbu měla loni přednostní právo © sport.es - Paul Pogba

5

Líbilo se

02.09. - Paul Pogba už je téměř měsíc hráčem Manchesteru United, který z něj udělal nejdražšího fotbalistu planety. Ovšem mohl klidně oblékat dres Barcelony. A není to žádně sci-fi. Katalánský kolos na něj totiž měl přednostní právo nákupu.

Barcelona měla o Paula Pogbu velký zájem. Možná loni větší než letos a ředitel profesionálních sportů Alberto Soler prozradil, že azulgranas byli v té nejlepší pozici k angažování francouzského záložníka. Stačilo k tomu jednání, které absolvovali loni v létě v Turíně společně s mezinárodním sportovním ředitelem a v Itálii velmi dobře známým šíbrem Ariedem Braidou.

„S Juventusem jsme se dohodli na tom, že budeme mít přednostní právo na přestup hráče v případě, že bude Juve Pogbu chtít prodat. Byl to slib, který nám dali. Juventus ale nakonec Pogbu neprodal a Barcelona zas neměla potřebu ho získat," uvedl Soler.

„Musíme připomenout, že Barcelona byla tehdy ve volebním procesu. Klub vedlo prozatímní představenstvo a transfer takového rozměru udělat nemohlo. Pokud by po volbách bylo třeba uskutečnit velký přestup, museli jsme být připraveni. Cesta do Turína tak měla dva důvody: získat čas, aby se nový prezident mohl rozhodnout a mít šanci hráče získat a aby ho do té doby nekoupil někdo jiný. Nyní už jsou priority jiné."

„Za podobnou výsadu jsme nic nezaplatili, vždycky jsme měli dobré vztahy. Braida nám hodně pomohl díky dobrým vztahům, které s nimi měl," uvedl ještě Soler.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články