Zpět na » Primera Division » Atlético porazilo na San Bernabéu Real 1:0 a prodloužilo jeho domácí trápení v derby. Konec šancí blancos na titul

Primera Division - Atlético porazilo na San Bernabéu Real 1:0 a prodloužilo jeho domácí trápení v derby. Konec šancí blancos na titul

Atlético porazilo na San Bernabéu Real 1:0 a prodloužilo jeho domácí trápení v derby. Konec šancí blancos na titul © as.com - Jediný gól derby vstřelil Griezmann

0

27.02. - REVIEW Atlético v madridském derby vyhrálo nad Realem 1:0 a prodloužilo tak jeho trápení v derby na stadiónu San Bernabéu, kde Los Blancos dokázali vyhrát jen jeden z posledních sedmi vzájemných zápasů. Jediný gól střetnutí vstřeil Griezmann.

Real 0:1 Atlético

Góly: 53. Griezmann

Real: Navas - Danilo, Varane, Ramos, Carvajal - Modrić, Kroos, Isco (70. Jesé) - Ronaldo, Benzema (46. Mayoral), James Rodríguez (57. L. Vázquez).

Atlético: Oblak - Torres Juanfran, J. Giménez, Godín, Luís - Ñíguez, Gabi, Augusto Fernández (77. Kranevitter), Koke - Griezmann, F. Torres (81. Á. Correa).

Real zaznamenal další zklamání v madridském derby. Atlético vybojovalo cenné vítězství zásluhou jediné branky, kterou vstřelil Antoine Griezmann ve druhé půli. Ačkoliv se trenér domácích Zidane stále zdrahá připustit, že je liga ztracená, tentokrát už mu asi nic jiného nezbyde.

Real svého soupeře během úvodních 45 minut prakticky neohrozil. Útočná produkce domácího týmu byla hodně chabá a omezila se více méně jen na trestný kop Cristiana Ronalda ze 32. minuty a následnou dorážku Benzemy a další standardku, kterou lízal Varane.

Atlético prožilo poměrně klidnou první půli. Stačila mu tradiční solvence v obraně, která na madridské hvězdy pokaždé platí. Svěřenci trenéra Simeoneho znovu předvedli názorný příklad jak zredukovat na minimum soupeřovy šance. Zkrátka Argentincův plán fungoval mnohem lépe než ten, který měl v hlavě francouzský protějšek.

Atlético navíc dokázalo vystihnout správný okamžik, kdy se pokusit zasadit definitivní ránu Realu. První hrozba přišla ve 25. minutě z kopačky Torrese, jehož střelu zblokoval Ramos. Těsně před pauzou pak měli rojiblancos dvě dobré příležitosti k otevření skóre. Ve 40. minutě vytáhl Navas umístěnou střelu Griezmanna a minutu nato svůj zákrok kostarický golman zopakoval proti pokusu Kokeho. O útočných hvězdách Realu nebylo vidu ani slechu. Cristiano Ronaldo nedokázal najít recept na defenzivní síť colchoneros, stejně tak Benzema či James Rodríguez.

Nicméně byl to portugalský útočník, kdo mohl naklonit stav utkání na stranu Bílého baletu. Ovšem ve 47. minutě zakončil protiútok svého týmu střelou, kterou ale příliš zakřižoval. Tak velkorysý na druhé straně o deset minut později Griezmann nebyl a po narážečce s Filipe Luisem otevřel skóre. Chvili nato si mohli příznivci Realu oddechnout, když tentokrát Saúl zahodil další příležitost. Zkrátka nebýt Keylora Navase mohlo být domácí trauma mnohem většího rozměru.

Real pak přitlačil na pilu, ale jediným prostředkem byly centrované míče do šestnáctky. Spíše srdcem než hlavou se několikrát dostal do blízkosti Oblaka, který se ale nenechal zaskočit ani hlavičkou Ronalda ani pokusem mladíka Borjy Mayorala. Remízu pak měl v 87. minutě na svých kopačkách Danilo, ale jeho rána šla opět vedle. Prezident Realu Florentino Pérez tak znovu slyšel volání fanoušků po jeho demisi.