Zpět na » Primera Division » Je na zákaz přestupů lépe připraveno Atlético než Real?

Primera Division - Je na zákaz přestupů lépe připraveno Atlético než Real?

Je na zákaz přestupů lépe připraveno Atlético než Real? © - Kdo je na trest lépe připraven? Atlético nebo Real?

2

Líbilo se

15.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Včera byl potvrzen trest zákazu přestupů na dvě transferová období pro dva kluby ze španělského hlavního města - Real a Atlético. Ačkoliv se zpráva o sankci obou klubů La Ligy za porušení pravidel při přestupech nezletilých fotbalistů může jevit jako senzační bomba, ti, co podrobně sledují dění v kopané na Pyrenejském poloostrově, dobře vědí, že informace o případných trestech kolovaly internetem již před několika týdny či měsíci a tudíž zpráva o trestu není zas tak šokující a neočekávaná. Je na tento „ban“ lépe nachystáno Atlético než Real?

Podle všeho budou oba kluby potrestání zákazem registrování nových hráčů v přestupových oknech léto 2016 a zima 2017, nicméně díky odvolání se konečný trest může o něco oddálit, jako v případě Barcelony, která díky apelaci ještě stihla posílit tým v letním přestupním období roku 2014. To ale nechme stranou a pojďme porovnat, jak jsou na období bez posil oba kluby připraveny.

Jedinou možnosti při platném trestu od FIFA, jak posílit svůj kádr, je stažení svých hráčů z hostování. Barca ho nevyužila a tato varianta se nejeví příliš pravděpodobně ani v případě madridských klubů. Nechme ale stranou ty hráče, kteří by oba kádry mohli posílit a zaměřme se spíš na to, kteří hráči v nich momentálně jsou. Oba kluby s trestem musely počítat, nebo se ho alespoň ve skrytu duše obávat, tudíž se na jeho dopad mohly během uplynulého letního období připravit.

Prozíravější Atlético

Atlético v tomto ohledu nakupovalo s mnohem větší prozíravostí, kdy dokázalo ukojit nejen aktuální potřeby, ale myslelo také na budoucnost. Stefan Savić, Matias Kranevitter, Yanick Carrasco a Luciano Vietto jsou mladí hráči v rozmezí 21-24 let (první tři také seniorští reprezentanti svých zemí), kteří již stihli předvést své nesporné kvality a schopnosti, které by postupem času měly jít ještě nahoru. Minulou zimu byl ještě koupen 19letý Angel Correa, který ale kvůli operaci srdce nemohl do začátku této sezóny naskočit. Když si ještě přidáme přestupy Griezmanna, Oblaka a Borrého (hostuje v Kolumbii) z předchozí sezóny, můžeme krásně vidět, kam Atlético upřelo svoji strategii. Tolik mladé krve ovšem potřebuje také dospělé vedení a ani na to colchoneros nezapomněli - viz. Fernando Torres, Jackson Martínez a před pár týdny přestup Augusta z Celty.

Real Madrid sice také do svého kádru přivedl mladé a kvalitní hráče, ovšem ani Danilo ani Kovačić zatím nikoho nepřesvědčili. Nicméně je nutno dodat, že přesvědčit někoho na San Bernabéu je prakticky nemožné. Jediné zimní posile, Lucasi Silvovi, se rovněž nezadařilo sklízet lichotky a klub už musel opustit - hostuje v Marseille - neboť se nezdál dost dobrý.

Lépe věkově vyvážený kádr colchonerros

Pokud se zaměříme na složení kádrů, Atlético má zkušenosti - Godín, Gabi, Juanfran a Filipe Luis, všichni v rozmezí 29-32 let - ale i mládí. Koke, Griezmann, Oblak, Carrasco, Vietto, Saúl, Oliver, Giménez a Correa jsou ve věkovém rozpětí 20-24 let. Z větší části hráči základní sestavy. Na lavičce ještě připraveni Thomas a Kranevitter.

To Real je na tom trochu jinak. Carvajal, Isco, James a Varane jsou skupina hráčů ve věkovém ranku 22-24 let, ovšem nikdo mladší tu není. Mladíci z rezervy se nedokázali etablovat mezi právoplatné členy kádru a odchovancům, jimž se to zčásti podařilo (Čeryšev, Nacho, Lucas Vázquez), už překonali hranici 25 let. A jádro týmu se věkově pohybuje kolem hranice třicítky.

To nemusí hrát během jedné sezóny takovou roli, někdy dokonce zkušenosti mají výraznější roli než mládí a stoprocentně předpovědět se to určitě nedá. Nicméně útočná síla v rukou Benzemy (29) a Ronalda (31) před středopolařem Modrićem (31) může budit znepokojení. Zejména pokud se Bílému baletu postaví tým mladých energických hráčů, schopných neúnavně napadat, podnikat bleskurychlé protiútoky. Jako třeba Atlético Madrid.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, bleacherreport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články