Zpět na » Liga mistrů » Juventus musí v odvetě Porto porazit. Dortmund si chce doma pohlídat postup přes Sevillu

Liga mistrů - Juventus musí v odvetě Porto porazit. Dortmund si chce doma pohlídat postup přes Sevillu

Juventus musí v odvetě Porto porazit. Dortmund si chce doma pohlídat postup přes Sevillu © sport.optus.com.au, fotbalportal.cz - Juventus vs. Porto

1

08.03. - PREVIEW V úterý v noci poznáme první čtvrtfinalisty letošního ročníku Ligy mistrů. V Turíně se představí Porto, které doma vyhrálo 2:1. Pro Bianconeri byl hodně důležitý vstřelený gól v závěru. K postupu mu stačí i výhra 1:0. Borussia Dortmund si ze Sevilly dovezl cennou výhru 2:3. Dokážou Andalusané zastavit snajpra Haalanda?

Juventus - Porto

Úterý 9. března, 21.00, Allianz Stadium

První zápas: 1:2

Před třemi týdny Porto překvapilo Juventus a vyhrálo 2:1, když mu vyšly začátky obou poločasů. Domácí skórovali v první minutě i v šestačtyřicáté. V 82. minutě pak snížil Chiesa. To značně oživilo šance na postup italského celku.

Juventus od té doby v lize posbíral 10 bodů během 4 utkání. Ztratil jen za remízu 1:1 s Veronou, kterou svým gólem zapříčinil český záložník Antonín Barák. O víkendu v těžkém zápase zdolal Lazio 3:1. V tabulce Serie A je na třetím místě. Na vedoucí Inter mu schází 7 bodů. Na druhý AC Milán, který má odehráno o jedno utkání více, jen 4 body. Může využít případného zaváhání svých soupeřů už v příštím kole, kdy Inter hraje doma s Atalantou a AC hostí Neapol. Cristiano Ronaldo už se dostal na metu 20 gólů a stále vede tabulku střelců celé ligy. Teď bude Stará dáma jeho střelecké schopnosti potřebovat v Lize mistrů. V minulé sezóně Juventus vypadl v této fázi s Lyonem. Potká jej takové neštěstí i tento rok s Portem?

O víkendu odehrál Cristiano Ronaldo proti Laziu jen posledních dvacet minut. Odpočinul si a teď určitě bude na hřišti od první minuty. Jistě nenastoupí Danilo, který se v prvním zápase vykartoval. Rodrigo Bentacur měl nedávno pozitivní test na COVID-19. Nejisté jsou starty Paula Dybaly, Giorgia Chielliniho a Matthijse de Ligta.

Porto od prvního duelu nepředvedlo na domácí scéně takovou formu jako jeho úterní soupeř. Během tří ligových kol posbíralo 7 bodů (remíza 0:0 se Sportingem) a vypadlo v semifinále domácího poháru s Bragou po prohře 2:3. V ligové tabulce je na druhém místě. Na vedoucí Sporting ztrácí 10 bodů. během 22 kol ale Draci z Porta prohráli pouze dvakrát. V Lize mistrů padl jen na Etihad Stadium s Manchesterem City. O góly se starají především Sergio Oliveira a Mehdi Taremi. Loni Porto hrálo jen Evropskou ligu, protože nezvládlo play-off o postup do skupiny Ligy mistrů. Letos chce minimálně zopakovat čtvrtfinále z roku 2019. Šanci rozhodně má, což ukázalo v prvním duelu.

Dá se očekávat, že základní jedenáctka bude velmi podobná, ne-li stejná, jako v prvním zápase. Zranění jsou Chancel Mbemba a Mouhamed Mbaye. Možná nebude moci nastoupit Iván Marcano.

Absence:
Juventus:
Danilo (suspendován), Dybala, Chiellini, de Ligt (všichni nejistý start), Bentacur (COVID-19)
Porto: Mbemba, Mbaye (oba zranění), Marcano (nejistý start)

Pravděpodobné sestavy:
Juventus:
Szczesny - Sandro, Bonucci, Demiral, Cuadrado - McKennie, Arthur, Rabiot, Chiesa - Morata, Ronaldo

Porto: Marchesín - Sanusi, Leite, Pepe, Manafá - Otávio, Oliveira, Uribe, Corona - Marega, Taremi

Tip FotbalPortal.cz: 2:0

Borussia Dortmund - Sevilla

Úterý 9. března, 21.00, Signal Iduna Park

První zápas: 3:2

V úterý večer se v Signal Iduna Parku představí Sevilla. Na jihu Španělska před třemi týdny padaly góly. Nakonec se hosté radovali z výhry 2:3. Dvěma zásahy se zaskvěl Erling Håland. Německý celek to má rozehráno velmi dobře. Stát se ale může cokoliv, zvláště u těchto dvou týmů.

Borussia Dortmund od prvního duelu v lize porazil v derby Schalke 0:4 a doma Bielefeld 3:0. Pak přišel postup do semifinále domácího poháru přes Mönchengladbach. O víkendu vedl nad Bayernem už po devíti minutách 0:2, když se znovu dvakrát prosadil Håland. Jenomže pak se rozjel i jeho hlavní gólový konkurent Robert Lewandowski. Polákův hattrick doplnil brankou Goretzka a bavorský hegemon vyhrál 4:2. I proto je Dortmund v lize až šestý a na vedoucí Die Roten ztrácí 16 bodů. Na čtvrtý Frankfurt pak body čtyři. Samozřejmě, že i v odvetě se bude pozornost soustředit především na Erlinga Hålanda. Loni BVB vypadlo v osmifinále s PSG. Teď tuto řeku překročí?

Roman Bürki už je zdravý a mohl by se vrátit do branky Dortmundu. Bude se čekat na stav Giovanniho Reyny. Určitě nebude moci kouč Edin Terzič nebude moci využít Axela Witsela, Marcela Schmelzera, Jadona Sancha a Raphaela Guerreira.

Sevilla je ve velmi špatném rozpoložení. Po prohře s Dortmundem sice vyhrála v Pamploně s Osasunou 0:2, ale pak padla doma s Barcelonou 0:2, se stejným soupeřem prohrála v odvetě semifinále Copa del Rey po prodloužení 3:0 a do finále neprošla. O víkendu pak padla i v Elche 2:1. V tabulce sice zůstává nadále čtvrtá, ale čelo se jí dost vzdálilo a přiblížil se pátý Real Sociedad. Ten je zpět o 3 body, i když má odehráno o zápas více. Nastřílela 35 ligových gólů, což za 25 kol není moc. Na druhou stranu má po Atléticu Madrid nejlepší defenzivu (20 inkasovaných branek). Každopádně, všichni jsme viděli, jak tu pevnou obranu dokázal Dortmund v prvním duelu lehce odemknout.

Jediným hráčem, kterého bude trenér Julen Lopetegui postrádat, je Aleix Vidal. Je možné, že oproti prvnímu zápasu dojde ke změně rozestavení. Mezi tři tyče by měl jít opět Bono. Tomáši Vaclíkovi se moc nedařilo.