Zpět na » Liga mistrů » Bílý balet si poradil s oslabenou Atalantou, zvítězil i Manchester City

Liga mistrů - Bílý balet si poradil s oslabenou Atalantou, zvítězil i Manchester City

Bílý balet si poradil s oslabenou Atalantou, zvítězil i Manchester City © skysports.com - Ferland Mendy v závěru zápasu strhl vítězství na stranu bílého baletu

1

25.02. - REVIEW Várka prvních osmifinálových zápasů Ligy mistrů je minulostí. Atalanta doplatila na brzké vyloučení a doma s Realem Madrid prohrála 0:1. Také druhé utkání ovládl hostující tým, Manchester City porazil Borussio Mönchengladbach 2:0.

Atalanta - Real Madrid 0:1

Branky: 86. F. Mendy

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini - Tolói (C), Romero, Djimsiti - Maehle (85. Palomino), de Roon, Freuler, Gosens - Pessina - D. Zapata (30. Pašalić), Muriel (56. Iličić, 86. Malinovskiy).

Real Madrid CF: Courtois - L. Vázquez, Varane (C), Nacho Fernández, F. Mendy - Kroos, Casemiro, Modrić - Asensio (76. Arribas), Isco (76. Duro), Vinícius Júnior (58. M. Díaz).

Velkou čáru přes rozpočet dal domácím nadějím krátce po čtvrt hodině utkání Remo Freuler. Jakožto poslední hráč totiž podrazil Ferlanda Mendyho, hlavní rozhodčí proto švýcarskému reprezentantovi udělil rovnou kartu červené barvy.

Fotbalisté Realu Madrid byli vzhledem k přesile aktivnějším týmem, ale nulu v kolonce vstřelených branek se jim dlouho nedařilo vymazat. Průniku Nacha Fernándeze chybělo zakončení mezi tři tyče, také Isco pálil jen těsně nad. V závěru první půle se zase proti hlavičce Casemira vyznamenal Gollini.

Vítězství nad oslabeným soupeřem vystřelil Ferland Mendy (zdroj: goal.com)

Ve druhém dějství pokračoval tlak Realu. Nebezpečné zakončení Luky Modriće dokázal jeden z bránících hráčů srazit mimo bránu, Vinícius pro změnu z dobré pozice přestřelil.

Svěřenci kouče Zidana si vstřelený gól schovali až do poslední desetiminutovky základní hrací doby. V 86. minutě rozehráli rohový kop na krátko. Balón skončil u Ferlanda Mendyho, jenž z osmnácti metrů natáhl k technické střele a ta zapadla k pravé tyči.

Bílý balet zvítězil na hřišti Atalanty 1:0 a za postupem do čtvrtfinále vykročil správnou nohou. Italské mužstvo ale ukázalo své kvality, a i v deseti dlouho se soupeřem dlouho drželo krok, odvetné střetnutí slibuje zajímavou podívanou.

Borussia Mönchengladbach - Manchester City 0:2

Branky: 29. B. Silva, 65. Jesus

Borussia Mönchengladbach: Sommer - Elvedi, Zakaria, Ginter - Lainer (63. Lazaro), Neuhaus, Kramer, J. Hofmann (87. H. Wolf), Binsibajní - Pléa (63. Thuram), Stindl (C) (74. Embolo).

Manchester City: Ederson - Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo - Gündoğan, Rodri, Foden (80. F. Torres) - Sterling (C) (69. Mahríz), Jesus (80. Agüero), B. Silva.

Německý celek nemohl hrát kvůli situaci spojenou s pandemií koronaviru domácí utkání na vlastním stadiónu, první dvojduel proti Manchesteru City se tak přesunul do maďarské Budapešti.

Favorizované anglické mužstvo se dostalo do vedení ve 29. minutě. Přetažený centr Cancela si našel Bernardo Silva, za jehož křižnou hlavičkou se gólman Sommer natahoval marně.

Manchester City v Maďarsku nakročil za postupem do čtvrtfinále (zdroj: skysports.com)

Guardiolova družina byla lepším týmem a její snažení vyvrcholilo ve druhý zásah v 65. minutě. Silva tentokráte místo zakončení hlavou vracel balón před bránu, kde byl připravený Gabriel Jesus a brazilský útočník z bezprostřední blízkosti dopravil míč do sítě.

Závěr přinesl zajímavou situaci domácích, kdy Wolf vystihl rozehrávku, ale na Edersona si nepřišel. Manchester City zvítězil ve venkovním zápase nad Borusií Mönchengladbach 2:0 a má skvěle nakročeno k postupu mezi osm nejlepších.