Zpět na » Liga mistrů » Real Madrid zvládl klíčový zápas vítězně, Liverpool spustil kanonádu v Itálii

Liga mistrů - Real Madrid zvládl klíčový zápas vítězně, Liverpool spustil kanonádu v Itálii

Real Madrid zvládl klíčový zápas vítězně, Liverpool spustil kanonádu v Itálii © goal.com - O vítězství Realu Madrid rozhodl střídající Rodrygo

1

04.11. - REVIEW Fotbalisté španělského Realu Madrid zvítězili až ve třetím zápase skupinové fáze Ligy mistrů, a to paradoxně proti papírově nejtěžšímu soupeři, Inter Milán porazili po velkém boji 3:2. Skvělý výkon předvedl anglický mistr Liverpool v Atalantě, kde se blýskl hattrickem Diogo Jota, Reds vyhráli vysoko 5:1.

Real Madrid - Inter Milán 3:2

Branky: 25. Benzema, 33. Ramos, 80. Rodrygo - 35. L. Martínez, 68. Perišić

Real Madrid CF: Courtois - L. Vázquez, Ramos (C), Varane, F. Mendy - Kroos (78. Modrić), Casemiro, Valverde - Asensio (64. Rodrygo), Benzema, E. Hazard (64. Vinícius Júnior).

Inter Milán: Handanovič (C) - D´Ambrosio, de Vrij, Bastoni - Hakimí, Barella (78. Gagliardini), Brozović, Arturo Vidal (87. Nainggolan), Young - Lautaro Martínez, Perišić (78. Alexis Sánchez).

Bílý balet musel pořádně zabrat, po porážce se Šachtarem a remíze 2:2 s Mönchengladbachem by v případě další ztráty měl ve skupinových odvetách velké starosti, aby dokázal postoupit do další fáze soutěže.

Svěřenci kouče Zidana začali dobře. Už ve 4. minutě měl na kopačce gól Asensio, jehož tvrdou ránu z voleje vytěsnil Handanović nad břevno konečky prstů. Na druhé straně o pár minut později skvěle zapracoval Perišić, jenž z brány vytáhl Courtoise a centrem našel Barellu, hlavička zazvonila na břevno.

Kýžené vedení získali domácí po 25 minutách hry a mohli za něj poděkovat bývalému spoluhráči. Hakimi poslal příliš pomalou nahrávku gólmanovi. Balón zachytil Benzema, skluzujícímu Handanovićovi udělal kličku do protipohybu a následně poslal míč do odkryté svatyně.

Inter vymazal dvoubrankovou ztrátu, přesto nakonec prohrál (zdroj: mundodeportivo.com)

Ještě veseleji bylo v táboře Realu Madrid ve 33. minutě. Toni Kroos precizním centrem od rohového praporku našel hlavu Ramose, za pokusem směřujícím k levé tyči se brankář jenom ohlédl. Avšak Inter dokázal bleskově reagovat. Tři minuty po obdrženém gólu dostal hosty na kontakt Lautaro Martínez povedenou přízemní střelou.

Nerazzurri ve druhé půli bojovali o vyrovnání a dočkali se ho v 68. minutě, kdy Ivan Perišić dokázal udržet na zádech Lucase Vázqueze a krkolomným křižným zakončením umístil balón za bezmocného Courtoise.

Real Madrid ale nakonec bral všechny tři body. Na počátku závěrečné desetiminutovky základní hrací doby zafungovala spolupráce dvou střídající Brazilců Viníciuse a Rodryga, druhý jmenovaný si nejprve zpracoval míč, aby posléze vypálil dělovku do pravého horního rohu.

Španělský mistr až ve třetím utkání na plno bodoval a udržel se v boji o postup do osmifinále. Inter naopak poprvé prohrál, jenže spadl na poslední pozici skupiny, protože v předešlých utkáních dvakrát remizoval.

Atalanta - Liverpool 0:5

Branky: 16. Jota, 33. Jota , 47. M. Salah, 49. Mané, 54. Jota

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello - Tolói, Djimsiti, Palomino - Hateboer (81. Depaoli), Pašalić (63. Malinovskyj), Freuler, Mojica (81. Ruggeri) - A. Gómez (C) (81. S. Lammers) - Muriel (53. Pessina), D. Zapata.

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold (82. N. Williams), Joe Gomez, R. Williams, Robertson (66. Keïta) - J. Henderson (C) (66. Milner), Wijnaldum (82. Tsimikas), Jones - M. Salah, Diogo Jota (66. Firmino), Mané.

Očekávaný duel dvou největší favoritů na postup ze skupiny probíhal až nečekaně hladce. Liverpool od prvních minut na trávníku dominoval, vedení vybojoval už po čtvrt hodině hry. Diogo Jota, jenž dostal nečekaně přednost před Firminem, v samostatném úniku ukázkově přehodil vybíhajícího Sportiella.

I ve druhém zásahu Reds měl prsty mladý portugalský forward. Ve 33. minutě si zpracoval balón do protipohybu Hateboera a přízemní ránou k bližší tyči překvapil brankáře.

Diogo Jota se proti Atalantě blýskl hattrickem (zdroj: skysports.com)

Ve druhém dějství skóroval úřadující anglický šampión ještě třikrát. Už v jeho druhé minutě se o střeleckých statistik zapsal technickou střelou na zadní tyč Mohamed Salah, o dvě minuty později pak skóroval i třetí útočník do party Sadio Mané.

Diogo Jota skvělý individuální výkon korunoval hattrickem, v 54. potrestal špatné vyběhnutí gólmana, poslat balón do prázdné brány pro něj vzápětí nebyl vůbec žádný problém.

Liverpool udělal velký krok směrem k postupu do osmifinále. Na kontě má po třech zápasech plný počet devíti bodů, na druhý Ajax a třetí Atalanta disponuje pětibodovým náskokem.