Zpět na » Liga mistrů » Chybující Královec byl u výhry Realu nad AS Římem, Wolfsburg nakročil k postupu třemi góly

Liga mistrů - Chybující Královec byl u výhry Realu nad AS Římem, Wolfsburg nakročil k postupu třemi góly

Chybující Královec byl u výhry Realu nad AS Římem, Wolfsburg nakročil k postupu třemi góly © uefa.com - Fotbalisté Realu Madrid a Zinedine Zidane

1

17.02. - REVIEW Wolfsburg nasázel Gentu tři góly a ačkoli v závěru dvakrát inkasoval, je velice blízko postupu. To ostatně také Real Madrid. Domácí AS Řím si ale může stěžovat na rozhodčího Pavla Královce, který v poslední desetiminutovce neodpískal jasnou penaltu pro domácí. Za hosty pak o výsledku rozhodli Cristiano Ronaldo a Jesé.

AA Gent Gent 2:3 (0:1) Wolfsburg VfL Wolfsburg

Branky: 80. Kums, 89. Coulibaly (Saief) - 44. Draxler (Vieirinha), 53. Draxler, 60. M. Kruse (Träsch)

Gent: Sels - Nielsen, S. Mitrović, Asare - Foket, Milicievic (61. Saief), Renato Neto, Kums (C), Dejaeghere - Depoitre (80. Coulibaly), Simon (60. Matton)

Wolfsburg: Casteels - S. Jung (45+1. Schürrle), Dante, Knoche, Ricardo Rodríguez - Träsch, Gustavo (C) - Vieirinha (79. Schäfer), Arnold, Draxler - M. Kruse

Ani tento zápas ze začátku příliš nebavil. Gent za první půli na branku nevypálil, Wolfsburg vystřelil mezi tři tyče dvakrát. A jednou, poměrně z ničeho, udeřil. Draxler si vyměnil míč s Vieirinhou a Sels neměl nárok.

Druhá půle už byla o poznání zábavnější. V 53. minutě chybovala hostující obrana, Draxler obešel Mitroviče a lobem překonal Selse podruhé.

Po hodině hry navíc z pravé strany odcentroval Träsch a Kruse skóroval potřetí. Pro Gent to vypadalo velmi zle, belgický tým se ovšem nevzdal a nakonec duel velmi zdramatizoval. I když ještě dodejme, že Kruse mohl vzápětí přidat čtvrtou branku, trefil ovšem tyč.

V závěru však německý klub polevil a Gent dvakrát překonal Casteelse. V 80. minutě předvedl vynikající individuální akci kapitán Kums a robbenovskou kličkou z druhé strany přelstil hostujícího gólmana.

Casteels si následně poradil se střelou Dejaeghereho, na hlavičku střídajícího Coulibalyho už ale nestačil. Gent vyměnil všechny tři ofenzivní hráče a nakonec se dočkal významného snížení. Přesto je ve velké výhodě Wolfsburg, v Belgii zvítězil 2:3.

AS ŘímAS Řím 0:2 (0:0) Real Madrid Real Madrid CF

Branky: 57. Ronaldo, 86. Jesé

AS Řím: Szczęsny - Florenzi (C) (87. Totti), Manolas, Rüdiger, Digne - Pjanić, Vainqueur (77. De Rossi), Nainggolan - Salah, Perotti, El Shaarawy (64. Džeko)

Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo - Modrić, Kroos, Isco (64. Kovačić) - James Rodríguez (82. Jesé), Benzema, Ronaldo (89. Casemiro)

AS Řím vsadil v první půli na úpornou defenzivu a tak první pětačtyřicetiminutovka spíše nudila, diváci dokonce neviděli ani jednou střelu mezi tři tyče.

V dresu domácích byl aktivní především Mohamed Salah, s míčem si ale několikrát příliš neporozuměl. První větší šance přišla ve 33. minutě, spíše se ale jednalo o náhodný pokus. Ronaldo lobem našel Marcela, jeho volej však skončil těsně vedle levé tyče.

Do druhé půle už naskočil aktivnější domácí tým a v 55. minutě to zkoušel El Shaarawy, míč ale výborně odpálil Navas. A už za dvě minuty slavili hosté, Ramos krásným centrem našel Marcela, ten posunul míč na Ronalda a Szczesny kapituloval. Portugalský útočník sice po celý průběh první půle vidět nebyl, v této situaci ale parádní kličkou oklamal obránce a následně vynikající střelou překonal polského gólmana.

Domácí byli opaření, přežili ovšem další útoky hostí a sami se vrhli do útoku. Především Salah měl několik dobrých pozic, ale dnes mu prostě přáno nebylo. Na druhé straně hlavičkoval Ronaldo a míč skončil jen o pár centimetrů vedle levé tyčky.

V 79. minutě se do šance propracoval střídající Džeko, jeho rána z úhlu skončila na boční tyči. O minutu později ale mohlo být srovnáno, to by ale musel sudí Pavel Královec písknout jasnou penaltu po faulu Carvajala na Florenziho. Tento evidentní faul ale český rozhodčí neviděl.

A tak trochu nespravedlivě podruhé udeřili hosté. V 86. minutě se rozběhl Jesé, obrana mu míč sebrat nedokázala a Szczesny na jeho pokus k pravé tyči nedosáhl. Real Madrid tak zvítězil 2:0 a je velmi blízko postupu do čtvrtfinále.

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.