Osmifinále LM: Barcelona si ze Stuttgartu odváží remízu, Bordeaux vyhrálo v Řecku
© -
6
23.02. -
Španělská Barcelona uhrála ve Stuttgartu, který zažívá nejlepší období letošní sezony, cennou remízu a na Nou Camp si veze nadějný výsledek. Ještě lépe si vedli fotbalisté francouzského Bordeaux, kteří s Jaroslavem Plašilem v základní sestavě vyhráli v Pireu nad místním Olympiakosem.
VfB Stuttgart - FC Barcelona 1:1 (1:0)
Branky: 25. Cacau - 52. Ibrahimovič
Překvapivě ofenzivní pojetí hry zvolil proti barcelonskému gigantu VfB Stuttgart. Po vysoké výhře v lize nad Kölnem měl sebevědomí na rozdávání zejména útočník Cacau, který se blýskl hned čtyřmi góly v jednom zápase.
Také proti Kataláncům vykazoval velkou fazonu, kvalitní obrana Barcy s ním měla nejedno trápení. Jeho entuziasmus ještě vzrostl, když ve 25. minutě vyskočil na Gebhartův centr a v blízkosti Puyola překonal hlavou Valdese.
Nizozemského rozhodčího Bjorna Kuiperse pak nechaly chladným dvě nevšednosti v pokutovém území. Sporná byla hra rukou Piqueho po půlhodině hry i Marquezův zákrok na Gebharta pár minut před přestávkou.
Pokutový kop se nekopal ani v jednom případě, a tak mohl v druhé půli srovnat Zlatan Ibrahimovič. To Delpierre nešťastně hlavou prodloužil centr k Piquemu, ten nabil Švédovi, který překonal Jense Lehmanna. Barcelona potom žádný tlak nevyvinula, možná si byla vědoma, že ji čeká ještě odveta a tentokrát na domácí půdě.
Olympiakos Pireus - Girondins Bordeaux 0:1 (0:1)
Branky: 45. Ciani
Přístavní město Pireus, které je spojeno s hlavním řeckým městem Aténami souvislou zástavbou, je proslulé svými transparentními kolmými ulicemi. Příliš transparentní a čitelná byla také hra místního Olympiakosu, který v úvodním zápase osmifinále prohrál na svém hřišti s Bordeaux 0:1.
Vidět byly spíše souboje a tvrdé zákroky než krásný fotbal. První poločas spěl zdárně k bezbrankové remíze, běžela druhá minuta nastavení, když se hlavou trefil stoper Michael Ciani a Girondins vedl. Olympiakos doma dává branky pravidelně, ale v úterní večer chyběl jeho hráčům nápad, trpěli nedostatkem kreativity.
Velice aktivní byl LuaLua, jehož bylo všude plno, přebíhal z pravé strany na levou, zakončoval oběma nohama a klidně i hlavou zády k brance. Největší šanci na vyrovnání měl obránce Torosidis, jenomže jeho pokus vykopli hostující obránci z brankové čáry.
Bylo by to nespravedlivé rozuzlení, kdyby se Řekům povedlo srovnat, protože po celý zápas tahali za kratší konec pomyslného lana. Permanentním nebezpečím pro jejich obranu byl útočník Chamakh nebo levý křidelník Wendel.
Jakub Sitek / FotbalPortal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Vinícius jako jednooký král mezi...
Brazílie je pod obrovským tlakem. Carlo Ancelotti na lavičce a hvězdný útok. Hned na úvod ale přišla megavýzva v podobě... -
První překvapení je na světě....
Švýcarsko do Ameriky přijelo s týmem, kde má každý hráč základní sestavy průměrně 70 reprezentačních zápasů na... -
Slovan Bratislava odpálil bombu. Na...
Slovan Bratislava se po této sezóně rozloučil s trenérem Weissem. Ten se po letech vrací k reprezentaci, kde nahrazuje Francesca... -
Lipsko by měla trénovat legenda...
Lipsko se konečně zvedlo po neúspěšné sezóně a s trenérem Ole Wernerem zase dosáhlo na evropské poháry. Tento trenér ale... -
Luka Vuškovič byl letos jednou z největších bundesligových komet a v Tottenhamu se na něj hodně těší. Jenomže Vuškovič se...
-
MS 2026: Ancelottiho Brazílii na...
Brazilská reprezentace odstartuje svou cestu mistrovstvím světa 2026 už tuto sobotu 13. června proti Maroku na MetLife Stadium v... -
MS 2026: Švýcarsko odstartuje turnaj...
Katar a Švýcarsko se utkají v sobotu 13. června na Levi´s Stadium v kalifornské Santa Claře. Zápas úvodního kola skupiny B na...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


