Zpět na » Evropská liga » AC Milán byl vyloučen z příštího ročníku Evropské ligy

Evropská liga - AC Milán byl vyloučen z příštího ročníku Evropské ligy

AC Milán byl vyloučen z příštího ročníku Evropské ligy © as.com -

0

Líbilo se

28.06. - Příští ročník Evropské ligy se bude muset obejít bez jednoho velkého jména. Na základě rozhodnutí Mezinárodní sportovní arbitráže TAS do něj totiž nezasáhne AC Milán. Důvodem je opakované porušení norem stanovených Finančním Fair-play. Do soutěže místo Rossoneri zasáhne Turín FC.

AC Milán v květnu do poslední minuty bojovalo o čtvrtou pozici v tabulce Serie A a možnost zahrát si Ligu mistrů v sezóně 2019-20. Nakonec výsledky souběžně hraných zápasů Rossoneri příliš nepomohly a konečná pátá pozice je poslala jen do Evropské ligy.

Jenže po dnešku je jasné, že ani tu si nakonec tým z Milána nezahraje. Kvůli opakovanému porušení regulí Financial Farir Play byl klub ze San Sira vyloučen z následujícího ročníku evropské soutěže.

„AC Milán je vyloučen z účasti v klubových soutěžích UEFA v sezóně 2019-20 jako následek porušení povinnosti dodržení vyrovnaného rozpočtu dle Financial Fair Play během sezón 2015-16, 2016-17 a 2017-18," uvedl TAS ve svém komuniké.

Už v roce 2017 mělo AC Milán problémy s dodržením FFP, když vynaložilo na přestupy přes 200 milionů eur a od Mezinárodní sportovní arbitráže obdrželo podmínečný trest, na jehož základě mohl nastoupit do uplynulého ročníku soutěže. Nyní má milánský klub termín do roku 2021, kdy musí svoje účty dát do pořádku.

Místo AC Milán postoupí přímo do skupinové fáze AS Řím, do předkola se místo Římanů kvalifikuje sedmý celek pořadí italské ligy Turín FC.

Rossoneri jsou tak bez účasti v evropských pohárech už počtvrté za posledních šest let.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jestli si AC nekoupí nějaký šejk podobně jako třeba PSG tak se z toho asi už nedostanou.

MESSIFCB

Nebo by to mohla být výzva pro Mourinha když furt tvrdí jaký je vítěz.

MESSIFCB
Forte02 - 29.06. Odpovědět

Dohodli se prý s UEFOU schválně. Protože tím se dá obejít to jejich FFP teď budou mít zákaz a můžou si nakoupit hráče a od příští sezóny pojedou od nuly, protože trest dostali v podobě neúčasti v poháru.

Forte02
Reklama
Reklama
Nejnovější články