Zpět na » Evropská liga » Arsenal nestačil na Kolín, Atalanta zničila Everton, postup si zajistil i Milán

Evropská liga - Arsenal nestačil na Kolín, Atalanta zničila Everton, postup si zajistil i Milán

Arsenal nestačil na Kolín, Atalanta zničila Everton, postup si zajistil i Milán © zimbio.com - Zklamaní hráči Arsenalu po inkasované brance proti Kolínu.

1

23.11. - REVIEW Arsenal si po bezbrankové domácí remíze připsal i první porážku v Evropské lize, když nestačil na Kolín nad Rýnem. Postup slaví AC Milán, který doma pěti góly zničil vídeňskou Austrii. A na jaře uvidíme kromě AC a Lazia i Atalantu, která si zastřílela v Liverpoolu.

AC Milán 5:1 (3:1) Austria Vídeň

Branky: 36. a 70. André Silva, 42. a 90.+3 Cutrone, 27. Rodríguez. - 21. Monschein

AC Milán si doma proti Vídni pořádně zastřílel a zajistil si první pozici ve skupině D. Domácí ovšem nezačali příliš dobře, ve 21. minutě obehrál Donnarummu Monschein a poslal míč do brány. Odehrát jej chtěl Bonucci, jenže skluz se mu příliš nepovedl a míč přeci jen skončil v brance.

AC ale reagovalo poměrně rychle, už za šest minut odcentroval Borini a Richardo Rodríguez vyrovnal. Ve 36. minutě už Milán vedl, po standardce Rodrígueze propálil Pentze André Silva. Skvělý závěr první půle dokonal Patrick Cutrone, kterému míč na hlavu ideálně připravil Borini.

AC Milan v Austria Wien - UEFA Europa League
AC Milán slaví třetí gól do sítě Austrie Vídeň. (zdroj: zimbio.com)

Domácí zápas kontrolovali a dvacet minut před koncem přidali čtvrtou branku, po přihrávce Calhanoglua se z otočky prosadil podruhé Silva.

Poslední slovo měl poté Cutrone, v 93. minutě si Cutrone vyměnil míč s Antonellim, parádně obešel Pentze a zakončil do prázdné branky. Milán tak zvítězil 5:1 a na jaře v Evropské lize chybět nebude.

Everton 1:5 (0:1) Atalanta Bergamo

Branky: 71. Ramírez - 12. a 64. Cristante, 88. a 90.+4 Cornelius, 86. Gosens

Atalanta si v Liverpoolu zastřílela a Everton zdolala vysoko 1:5. Zajistila si tak postup ze své skupiny spolu s Lyonem, který doma nedal šanci Apollonu Limassol.

Už ve dvanácté minutě se na pravé straně uvolnil Castagne a Bryan Cristante měl jednoduchou pozici. Vyrovnat mohl Ramírez, zblízka vysoko přepálil hostující branku.

Krátce před pauzou měl velice slibnou šanci Davies, Berisha byl ovšem proti. Na začátku druhé půle se poté předvedl i gólman Evertonu Robles, který zneškodnil penaltu Gómeze i následnou dorážku Cristanteho.

V 64. minutě ale Robles podruhé už inkasoval, po rohovém kopu Gómeze se trefil podruhé v utkání Cristante. Domácí snížli zásluhou Ramíreze a hned vzápětí mohli vyrovnat. Keane ale hlavou napálil jen břevno a tak přišel trest.

A ne jeden, závěr duelu Atalanta zcela ovládla a svému soupeři v rozmezí osmi minut nasázela tři branky. V 68. minutě se nádherným volejem trefil střídající Gosens, další dvě branky si na starost vzal další střídající hráč, útočník Andreas Cornelius.

Everton FC v Atalanta - UEFA Europa League
Atalanta svého dnešního soupeře zničila pěti góly. (zdroj: zimbio.com)

Atalanta sice neproměnila penaltu, nasázela ale pět branek a nebude tak chybět v jarní části Evropské ligy. To Everton se se soutěží loučí.

Kolín n. Rýnem 1:0 (0:0) Arsenal

Branka: 63. Guirassy z pen.

V šesté minutě se ke střele propracoval Córdoba a Ospina musel poprvé zasahovat. O pár minut později poprvé zahrozil i Arsenal, Coquelin ale branku těsně netrefil.

Po rohovém kopu poté hlavičkoval Wilshere, jenže jen do míst, kde stál připravený gólman Timo Horn. Poslední příležitost první půle měl aktivní Coquelin, jeho rána ovšem jen orazítkovala pravou tyč. První poločas tak skončil bez branek.

Arsenal se ve druhé půli do šancí nedostával, mohla za to především skvěle organizovaná domácí obrana. A naopak v 63. minutě Debuchy v pokutovém území fauloval Guirassyho a rozhodčí Bezborodov odpískal pokutový kop.

K němu se postavil sám faulovaný a ranou doprostřed brány poslal Kolín do překvapivého vedení. Vyrovnat mohl Wilshere, Horn byl na místě. A když už měl velmi blízko k vyrovnání Giroud, za gólmana Horna zaskočil defenzivní záložník Horn, který předvedl velmi dobrý obranný zákrok.

1. FC Koeln v Arsenal FC - UEFA Europa League
Olivier Giroud v souboji proti Frederiku Soerensenovi. (zdroj: zimbio.com)

V samotném závěru se neujala ani rána střídajícího Nelsona a tak Kolín nad Rýnem překvapivě porazil Arsenal 1:0. Německý celek se tak vrátil do boje o postup, Arsenal má i přes porážku zajištěnou první pozici.

Kompletní výsledky 5. kola skupin Evropské ligy:

Bilbao - Hertha 3:2 (35. a 65. obě z penalt Aduriz, 83. Williams - 26. Leckie, 36. Selke)
BATE - CZ Bělehrad 0:0
Köln - Arsenal 1:0 (62. z penalty Guirassy)
Konyaspor - Marseille 1:1 (82. z penalty Skubić - 90+3. vlastní Moke)
Lazio - Vitesse 1:1 (42. Alberto - 13. Linssen)
Lokomotiv - Kodaň 2:1 (17. a 51. Farfán - 31. Verbić)
Lugano - Beer Sheva 1:0 (50. Carlinhos)
Nice - Waregem 3:1 (5. z penalty a 31. Balotelli, 86. Tameze - 80. Hamalainen)
Östersunds - Zarja 2:0 (40. vlastní Hrečyškin, 77. Ghoddos)
Plzeň - FCSB 2:0 (49. Petržela, 76. Kopic)
Rosenborg - Real Sociedad 0:1 (90. Oyarzabal)
Salzburg - Guimaraes 3:0 (26. Dabbur, 45+1. Ulmer, 67. Hwang)
Zenit - Vardar 2:1 (16. Poloz, 43. Rigoni - 90+3. Blaževski)
AC Milán - Austria 5:1 (27. Rodriguez, 36. a 70. Silva, 42. a 90+3. Cutrone - 21. Monschein)
AEK Atény - Rijeka 2:2 (45+2. Araujo, 55. Christodoulopoulos - 8. a 26. Gordon)
Braga - Hoffenheim 2:1 (1. Marcelinho, 82. a 90+3. Fransergio - 74. Uth)
Everton - Atalanta 1:5 (71. Ramires - 12. a 64. Cristante, 87. Gosens, 88. a 90+4. Cornelius)
Ludogorets - Basaksehir 1:2 (65. Marcelinho - 20. Visca, 27. Frei)
Lyon - Apollon 4:0 (29. Diakhaby, 32. Fekir, 66. Mariano, 90. Maolida)
Maccabi - Slavia 0:2 (45+1. a 54. Hušbauer)
Partizan - Young Boys 2:1 (12. Tawamba, 53. Ožegović - 25. Ngamaleu)
Tiraspol - Zlín 1:0 (11. Jairo)
Skënderbeu - Dynamo Kyjev 3:2 (18. Lilaj, 52. James, 56. Sowe - 16. Tsygankov, 90. Rusyn)

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.