Zpět na » Evropská liga » Nováček Rashford spasil United, Neapol i Schalke v Evropské lize končí

Evropská liga - Nováček Rashford spasil United, Neapol i Schalke v Evropské lize končí

Nováček Rashford spasil United, Neapol i Schalke v Evropské lize končí © skysports.com - Fotbalisté Manchesteru United

3

25.02. - REVIEW Marcus Rashford odehrál první duel za Manchester United a ihned se stal hvězdou. Dvěma góly United spasil a Manchester nakonec vyřídil Midtjylland pěti góly. Po velkém dramatu jde dál i Basilej, končí naopak Neapol, Schalke či Fiorentina.

Manchester United to zvládl, i když po první půli se tak nezdálo. Dánský Midtjylland totiž šel překvapivě do vedení, trefa Sista ale dlouho nezůstala osamocená.

Už za čtyři minuty později si srazil míč do vlastní sítě Bodurov a ještě před přestávkou mohl United poslat do vedení Mata. Španělský záložník ale neproměnil penaltu a po polovině tak byl blíž k postupu dánský tým. Jenže Manchester zabral a ve druhé půli Midtjylland rozstřílel.

V 64. minutě Mata centroval a Marcus Rashford poslal domácí do vedení. Anglický útočník tak zažil vynikající debut v dresu United. První duel, první gól. A nebylo to všechno. Za jedenáct minut Rashforda skvěle našel Valera a Rashford znovu dopravil míč do branky. Konečně tak vykouzlil úsměv na tváři van Gaala a vlastně zajistil anglickému klubu postup.

Marcus Rashford (skysports.com)

V závěru ještě přišly další dvě branky, druhou penaltu v utkání již proměnil Ander Herrera, v poslední minutě se trefil i Memphis Depay, který odehrál vynikající utkání. Midtjylland tak na Old Trafford inkasoval pět branek a v Evropské lize končí.

Stejně jako například Fiorentina, která nevyužila absence Harryho Kanea a s Tottenhamem prohrála jasně 3:0. Pořád ovšem lepší, než co v dvojutkání proti Valencii zažil vídeňský Rapid. Po šestigólovém přídělu ve Španělsku nyní inkasoval další čtyři branky a celkem tak prohrál se skóre 0:10!

Překvapivě se se soutěží loučí Schalke, které nevstřelilo branku Šachtaru a v domácím prostředí naopak třikrát inkasovalo. Do prodloužení duel nedostala ani Neapol, Hamšík sice nádherným volejem dal Neapoli naději, po hodině hry ale Pina poslal dál Villarreal.

Jedna branka stačila i Liverpoolu, už v 6. minutě poslal do osmifinále Reds James Milner, jenž proměnil penaltu. Branka Pierre-Emericka Aubameyanga dala klid Dortmundu, který si i podruhé poradil s Portem. Střídající Merino poté zajistil postup Bilbau, dál jde i Leverkusen, Lazio či Basilej.

Švýcarský celek byl ale velmi blízko vyřazení. Zuffi v patnácté minutě otevřel skóre a za tohoto stavu by postupovala právě Basilej. Jenže v 90. minutě vyrovnal Sall a velmi blízko byl naopak francouzský celek. Hrdinou duelu se ale stal Luca Zuffi, švýcarský středopolař ve druhé minutě nastavení poslal dál Basilej.

Výsledky odvet šestnáctifinále Evropské ligy:

Lokomotiv Moskva - Fenerbahce 1:1 (45. Samedov - 83. Topal), první zápas 0:2, postupuje Fenerbahce
Bilbao - Marseille 1:1 (81. Merino - 40. Batshuayi), první zápas 1:0, postupuje Bilbao
Lazio - Galatasaray 3:1 (59. Parolo, 60. Anderson, 72. Klose - 62. Öztekin), první zápas 1:1, postupuje Lazio
Leverkusen - Sporting 3:1 (30. a 65. Bellarabi, 87. Çalhanoğlu - 38. Mario), první zápas 1:0, postupuje Leverkusen
Liverpool - Augsburg 1:0 (5. z penalty Milner), první zápas 0:0, postupuje Liverpool
Rapid Vídeň - Valencia 0:4 (59. Rodrigo, 64. Feghouli, 72. Piatti, 88. Mustafi), první zápas 0:6, postupuje Valencia
Schalke - Šachtar 0:3 (27. Marlos, 63. Ferreyra, 77. Kovalenko), první zápas 0:0, postupuje Šachtar
Basilej - Saint-Étienne 2:1 (15. a 90+2. Zuffi - 90. Sall), první zápas 2:3, postupuje Basilej
Porto - Dortmund 0:1 (23. Aubameyang), první zápas 0:2, postupuje Dortmund
Manchester United - Midtjylland 5:1 (32. vlastní Bodurov, 64. a 75. Rashford, 87. z penalty Herrera, 90. Depay - 28. Sisto), první zápas 1:2, postupuje Manchester United
Molde - Sevilla 1:0 (43. Hestad), první zápas 0:3, postupuje Sevilla
Neapol - Villarreal 1:1 (17. Hamšík - 59. Pina), první zápas 0:1, postupuje Villarreal
Tottenham - Fiorentina 3:0 (25. Mason, 63. Lamela, 81. vlastní Rodríguez), první zápas 1:1, postupuje Tottenham
Olympiakos - Anderlecht 1:2 po prodloužení (29. z penalty Fortounis - 103. a 112. Acheampong), první zápas 0:1, postupuje Anderlecht

Více informací o Manchester United naleznete zde.