Češi zvítězili v Černé Hoře. Spálené šance nás ale mohly hodně mrzet
© fotbal.cz - Lukáš Červ
0
05.09. -
První domácí zápas s Černou Horou jsme zvládli díky gólům Hložka se Schickem, odveta nám mohla víceméně zajistit alespoň baráž o mistrovství světa. A tu skutečně jistou máme. Zadarmo to ale nebylo. Černá Hora nám byla minimálně vyrovnaným soupeřem.
Černá Hora - Česko 0:2
Branky: 3. Červ, 90+6. Černý
Černá Hora: Petkovič - Vukčevič (59. Roganovič), Savič, Vujačič, Vukčevič (77. Mugoša) - Jankovič (71. Adžič), Bulatovič, Brnovič (59. Camaj) - Vukotič (70. Lončar), Krstovič, Jovetič
Česko: Staněk - Douděra (48. Hranáč), Holeš, Krejčí, Zelený - Souček, Šulc (84. Kuchta), Červ (84. Sadílek) - Kušej (46. Černý), Schick (71. Chorý), Provod
Necelé 3 minuty trvalo, než náhradní černohorský brankář Petkovič lovil balón ze sítě. Nutno říct, že byl naprosto bez šance. Po dvou neúspěšných odvráceních černohorských obránců se za vápnem k voleji dostal Lukáš Červ a balón mu sedl náramně. Nebyla to pumelice, ale balón zamířil krásně do šibenice.
Brzy mohli Češi přidat i druhou branku. Provodův skvělý centr před branku trefil Patrik Schick z bezprostřední blízkosti pouze do Petkoviče, blesková dorážka hlavou v sedě šla vedle branky. Černá Hora každopádně pilně chvátala do protiútoků, avšak obránci dobře reagovali.
V další ohromné šanci se po necelých 8 minutách ocitl Pavel Šulc. Lukáš Provod vedl ve sprintérském souboji se Savičem, kterého nakonec dle rozhodčího čistě dostal na zem a přihrál Šulcovi do jasné gólovky. Nová posila Lyonu sice překonala Petkoviče, ale balón skončil jen na břevně.
Co do krásy gólu mohl Lukáše Červa překonat černohorský záložník Bulatovič. Balón si ho našel po rohovém kopu daleko za českým vápnem, odkud vyslal brutální pumelici, která šla naštěstí jen do břevna. 18letý záložník francouzského Lens by jinak nedal Staňkovi šanci.
Černá Hora začala hodně zlobit, a šla si za vyrovnáním. Po ráně Bulatoviče se ve vápně po dlouhém nákopu ocitl Stevan Jovetič. Nejlepší černohorský hráč historie naštěstí pro nás jen těsně minul vzdálenější tyč. První poločas jsme ale dohráli i přes aktivitu soupeře bez obdržené branky.
Do druhého dějství jsme šli i se změnami. Černý nahradil Kušeje a Hranáč musel nahradit zraněného Douděru. A střídání Černého mohlo být zlaté od Ivana Haška. Brzy se totiž prezentoval celkem dobře umístěnou ránou z dálky, kterou Petkovič musel vyškrábnout nad břevno.
Dočkali jsme se ale i první opravdu gólové šance Černé Hory. Krstovičem tečovanou ránu na poslední chvíli Staněk vyrazil, bohužel jen k nohám Camaje, který ho ale také nepřekonal. Tyto dva skvělé zákroky ale udělal Staněk bohužel za cenu zdravotních potíží. Jindřichu Trpišovskému se na tento zápas opravdu nemohlo dívat dobře.
Český tým potřeboval pojistku. Blízko byl z přímého kopu Václav Černý, jen těsně netrefil branku. Po chybě v rozehrávce se trefil Lukáš Provod, ale bohužel z ofsajdu po přiťuknutí Pavlem Šulcem. Celý stadion čekal na to, zda byl balón při gólu skutečně za čárou, rozhodčího rozhodnutí šokovalo. Bylo ale správné.
Nová posila Besiktase Václav Černý byl i v další, snad do té doby vůbec největší šanci v zápase, kdy se utrhl za obranu, Petkovič mu svým zacouváním daroval nájezd, ale Černý ho prostřelit nedokázal. Po další chybě přečíslením a obrovskou gólovkou pohrdl i Lukáš Provod. Hráli jsme si s ohněm.
Přeci jen ale uklidňující pojistka přišla. Černá Hora nám otevřela okno a jediný stoper, který v defenzivě zůstal musel opět čelit dalšímu přečíslení, které po přihrávce Kuchty do prázdné využil Černý, který předtím velkou šanci spálil. Díky této pojistce je nyní víceméně jisté, že nás nemine alespoň baráž.
Muž zápasu: Lukáš Provod
Adam Novotný / fotbalportal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Manchester United hledal posilu za...
Manchester United během celého léta intenzivně řeší složení záložní řady. Po příchodech Andreyho Santose (22) z Chelsea... -
Raúl Asencio je na odchodu z Madridu:...
Raúl Asencio podle nejnovějších zpráv ohledně letních odchodů z Realu Madrid s největší pravděpodobností vůbec nefiguruje... -
Real Madrid podává oficiální...
Rodri Hernández nadále zůstává fotbalistou anglického celku Manchester City, ačkoliv touha tohoto úřadujícího mistra světa... -
Nový José Mourinho? Nový trenér...
José Mourinho se oficiálně vrátil do Realu Madrid. Dostal za úkol vrátit loď zpět na správný kurz po 2 nesmírně složitých... -
Real Madrid je konečně kousíček od...
Vinícius Júnior podle zpráv stanice ESPN brzy podepíše s Realem Madrid lukrativní smlouvu s platností až do roku 2030.... -
Pokud chce Liverpool podepsat...
Hvězdný křídelník Bradley Barcola z Paris Saint-Germain by mohl brzy změnit dres. Liverpool je údajně ochoten nechat odejít... -
MS 2026: Gianni Infantino se...
Prezident organizace FIFA Gianni Infantino ostře vrátil úder kritikům, které obvinil ze šíření nenávisti po kontroverzích...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


