Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » UEFA má náhradní plán, EURO 2021 může být jen ve čtyřech zemích

Ostatní - UEFA má náhradní plán, EURO 2021 může být jen ve čtyřech zemích

UEFA má náhradní plán, EURO 2021 může být jen ve čtyřech zemích © jerseyeveningpost.com -

1

Líbilo se

31.01. - Evropská fotbalová unie (UEFA) má podle britského deníku The Times náhradní plán na pořádání mistrovství Evropy. V případě, že se v příštích měsících situace v souvislosti s pandemií koronaviru neuklidní, je připravena uspořádat šampionát ve čtyřech místo původně dvanácti avizovaných zemí. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout v dubnu.

V současnosti je však stále aktuální varianta s tuctem hostitelských míst, která během týdne potvrdila, že pokračují s přípravami podle plánu.

Na jejich odhodlání nic nezměnil ani fakt, že se s největší pravděpodobností nebude moci hrát před vyprodanými stadiony.

Euro je klíčová akce pro všechny evropské reprezentační týmy a zásadní zdroj financí pro rozvoj fotbalu."

UEFA se proto zavázala uspořádat EURO 2020 ve všech 12 městech, jak jsme to původně plánovali," řekl prezident UEFA Alexandr Čeferin.

V návaznosti na aktuální situaci UEFA už dříve nabídla fanouškům možnost vrátit do 26. ledna zakoupené vstupenky, kterých se prodala více než polovina ze tří milionů.

Jen těžko totiž dokáže předpovědět, jaká omezení budou platit v jednotlivých zemích v době konání turnaje
(11. června - 11. července)
.

UEFA proto uvažuje i o tom, že by z oběhu stáhla všechny vstupenky a s jejich předprodejem by začala až v okamžiku, kdy bude jasné, kolik diváků se ostatně na tribuny dostane. Ve hře je totiž více scénářů.

Je možné, že vstup na stadion budou mít povolen jen domácí fanoušci. Spekuluje se i o možnosti získat od vlád výjimky pro fanoušky jednotlivých účastníků turnaje.

Mistrovství Evropy se kvůli pandemii koronaviru uskuteční s ročním odkladem.

Dějištěm má být dvanáct míst napříč Evropou - Glasgow, Dublin, Bilbao, Amsterdam, Kodaň, Mnichov, Řím, Petrohrad, Budapešť, Londýn, Baku a Bukurešť.

Na turnaj se kvalifikovala i česká reprezentace, která se v D-skupině utká s Anglií, Chorvatskem a Skotskem. Své zápasy odehrají Češi ve Velké Británii - v londýnském Wembley a v Glasgow.

Podle šéfa německého klubu Bayern Mnichov Karla-Heinze Rummeniggeho uvažoval prezident Evropské fotbalové unie (UEFA) Alexandr Čeferin i o uspořádání ME v jedné zemi.

„Nesmíme zapomínat, že idea tohoto speciálního turnaje se zrodila v době, kdy koronavirus neexistoval. Vím, že prezident UEFA se teď ptá, jestli by nemělo větší smysl odehrát turnaj v jedné zemi," řekl Rummenigge v rozhovoru pro Münchner Merkur.

Gabriela Průšová / skysports.com, eurosport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Koukám, že to budou do více zemí tlačit na sílu za každou cenu, přitom k tomu není důvod ba dokonce si situace vyžaduje opak

Tomguncz27
balmain - 31.01. Odpovědět

UEFA mafia, long islandy za piva

balmain
Reklama
Reklama
Nejnovější články