Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » EURO 2021: Kdy a s kým hrají Češi, nominace, rozbor postupových šancí

Ostatní - EURO 2021: Kdy a s kým hrají Češi, nominace, rozbor postupových šancí

EURO 2021: Kdy a s kým hrají Češi, nominace, rozbor postupových šancí © Sky Sports - Věříte, že naši reprezentanti dokáží postoupit alespoň ze skupiny?

1

Líbilo se

27.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Přesná struktura letního EURA 2021 dosud známa není, budeme-li se bavit například o počtu diváků, minimálně rozdělení do skupin a účastníci však zcela jistě zůstanou ve stávající podobě. My jsme si pro vás dnes připravili krátký přehled českých vyhlídek před nejbližším fotbalovým svátkem starého kontinentu.

Rozpis skupinových zápasů české reprezentace:

Skotsko - Česko, 14. 6. 15:00 (Hampden Park, Glasgow)

Turnaj začne pro naše reprezentanty s prvním pořadatelským celkem skupiny D. Skotský výběr se přitom dostal na ME až skrze kvalifikačního pavouka Ligu národů. V něm nejdříve doma přetlačil Izrael (1:0), načež postoupil díky úspěšnému penaltovému rozstřelu na srbské půdě.

Celková vzájemná bilance s Českou republikou je vyrovnaná 4-1-4, poslední dva vzájemné duely ovšem ovládl výběr trenéra Steva Clarka. V uplynulém ročníku Ligy národů UEFA nejdříve porazil na Andrově stadionu v Olomouci 2:1 koronavirovem rozprášený tým pod vedením provizorního kouče Davida Holoubka, na ostrovech potom vyhrál s podobně poznamenaným českým kádrem 1:0 zásluhou branky Ryana Frasera.

Chorvatsko - Česko, 18. 6. 18:00 (Hampden Park, Glasgow)

Druhému skupinovému soupeři stačil k posunu na EURO hlavní kvalifikační proces. Vcelku „snadnou" grupu s Walesem, Slovenskem, Maďarskem a Ázerbájdžánem pohodlně opanoval.

Zlatko Dalić, který před třemi lety s chorvatskou reprezentací senzačně dosáhl finále ruského mistrovství světa, povede své svěřence do historicky čtvrtého klání s Čechy. Jedno zatím tým z Balkánu vyhrál, jinak se urodily dvě remízy. Ta nejnedávnější ve skupině posledního evropského mistrovství, kdy Škoda s Necidem odvrátili první dvě trefy dua Perišić, Rakitić.

Češi by anglické soky chtěli znovu minimálně potrápit

Česko - Anglie, 22. 6. 21:00 (Wembley Stadium, Londýn)

Jednoznačný favorit skupiny se s naším týmem střetne v rámci posledního utkání základní fáze. Na šampionát se shodou okolností prodral Albion ze stejné kvalifikační skupiny jako soubor Jaroslava Šilhavého. S 21 body z osmi utkání předčila Anglie naše reprezentanty a také již nepostupující Kosovo, Bulharsko a Černou Horu.

Společné duely obou výběrů skončily vždy triumfem domácích. Angličtí fotbalisté ve Wembley rozcupovali protivníky 5:0, zatímco Česko před obecenstvem v pražském Edenu uhrálo velmi cenné a nečekané vítězství 2:1. Během samostatné historie naší země jsme byli svědky ještě jedné výhry ostrovanů a jedné remízy v přátelských kláních.

Možná nominace české reprezentace:

Brankáři: Jiří Pavlenka (Werder Brémy), Tomáš Vaclík (Sevilla FC), Ondřej Kolář (SK Slavia Praha)

Obránci: Tomáš Kalas (Bristoly City), Jakub Brabec (FK Viktoria Plzeň), Ondřej Kúdela (SK Slavia Praha), Ondřej Čelůstka (AC Sparta Praha), Filip Novák (Fenerbahçe Istanbul), Jan Bořil (SK Slavia Praha), Pavel Kadeřábek (TSG Hoffenheim), Vladimír Coufal (West Ham United), David Hovorka (SK Slavia Praha)

Záložníci: Tomáš Souček (West Ham United), Alex Král (Spartak Moskva), Jakub Jankto (Sampdoria Janov), Vladimír Darida (Hertha Berlín), Petr Ševčík (SK Slavia Praha), Lukáš Masopust (SK Slavia Praha), Antonín Barák (Hellas Verona)

Útočníci: Patrik Schick (Bayer Leverkusen), Zdeněk Ondrášek (FK Viktoria Plzeň), Michael Krmenčík (PAOK Soluň), Matěj Vydra (Burnley)

Klíčové body:

Rozhýbání ofenzívy - Velkým úkolem stratéga Jaroslava Šilhavého bude dát do chodu český útok. Jeho mančaft vstřelil za uplynulý kalendářní rok jedenáct gólů v osmi zápasech, což sice není nějak strašná bilance, v důležitých zápasech se lze však jen málokdy spoléhat na jednu branku. Pomocí by v tomto směru mohl být navrátivší Patrik Schick, který během koronavirem poznamenaného roku 2020 neodehrál jediné reprezentační klání. Momentálně si střelecky sedá v Leverkusenu.

Proti místním - Zda se na EURO objeví alespoň nějací fanoušci v hledištích, to nyní nemůžeme věštit, faktem však zůstává, že Skotsko i Anglie budou mít proti české repre výhodu domácího prostředí, jež dobře znají. Pokud si ale Česko chce zajistit postup do vyřazovacích bojů, alespoň s jedním z pořadatelů bude muset nevyhnutelně bodovat.

Fotbalisté jako Souček, Coufal či Kalas mají zkušenosti s ostrovní kopanou i z klubů

Anglická odplata - Český výběr se sice na podzim potkal v rámci Ligy národů se Skoty, třaskavější podívanou by ale mohl nabídnout souboj s anglickými borci. V říjnu 2019 nikdo nečekal výhru našich 2:1, zvlášť po kanonádě v Londýně, kde tým kolem kapitána Vladimíra Daridy schytal pětigólovou nálož. Tým složený primárně z hráčů Premier League by jistě rád zrealizoval podobně velkolepou odplatu za porážku v našem hlavním městě.

Rozcvička v kvalifikaci - O aktuální formě jednotlivých celků bezpochyby napoví, mimo přípraváků před samotným turnajem, jarní část kvalifikace na mistrovství světa. V té čekají Čechy postupně utkání venku s Estonskem, doma proti Belgii a potom duel na velšské půdě. Jedná se o vyrovnaný mix různé úrovně soupeřů, což by společně s přičuchnutím k Britským ostrovům při posledním jmenovaném zápase mohlo hrát do karet.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Snad nominuje toho hlozka dement

BlueFor16years

dementi se střídají v průměru patnácti měsíců v tom vašem hnoji na lavičce ty debile z debilova...

MUFC_RedArmy
Reklama
Reklama
Nejnovější články