Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » FIFA neuzná plánovanou Superligu, hráčům by v případě účasti zakázala start na MS

Ostatní - FIFA neuzná plánovanou Superligu, hráčům by v případě účasti zakázala start na MS

FIFA neuzná plánovanou Superligu, hráčům by v případě účasti zakázala start na MS © timeincuk.net -

1

Líbilo se

21.01. - Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) neuzná plánovanou Superligu, kromě FIFA se proti návrhu postavila i Evropská fotbalová unie (UEFA). Stanovisko bylo reakcí na nedávné spekulace, které informovaly o snaze některých nejbohatších klubů vytvořit novou soutěž.

„Podobná soutěž nebude uznána FIFA ani šesticí jejích členských konfederací,“ uvedla FIFA ve společném prohlášení s AFC, CAF, CONCACAF, CONMEBOL, OFC a UEFA.

Hráčům navíc hrozí, že je vyloučí z účasti na vrcholných reprezentačních akcích včetně MS, pokud by se do plánované soutěže zapojili.

„V důsledku toho by se žádný klub nebo hráč nemohl zúčastnit žádné soutěže pořádané FIFA nebo příslušnou konfederací," uvádí se v prohlášení, které podepsal prezident FIFA Gianni Infantino spolu se šéfy všech šesti kontinentálních konfederací včetně UEFA.

V říjnu odcházející prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu v prohlášení oznamujícím rezignaci uvedl, že klub přijal návrh hrát v budoucí evropské Superlize.

Následovaly zprávy z Anglie, že jednání se blíží k závěru i s více týmy z Premier League.

Podle BBC měla mít nová soutěž ligový formát, přičemž by počítala s účastí fotbalové „smetánky" - Real Madrid, FC Barcelona, manchesterské kluby United a City, Liverpool, Chelsea, Tottenham Hotspur, Arsenal, Paříž St. Germain, Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Juventus Turín či Inter Milán.

FIFA však tento návrh nyní zamítla a v současnosti se zaměřuje na snahu rozšířit MS klubů na 24 účastníků. Tento návrh prosazuje i Infantino.

V novém formátu se premiérově mělo hrát už letos v Číně, ale FIFA se rozhodla počkat poté, co pro pandemii koronaviru o rok odložili ME i jihoamerický šampionát Copa America.

V únoru se v Kataru uskuteční MS klubů v nynějším formátu.

Infantino a Čeferin

Gabriela Průšová / bbc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články